Lyon in PSG sta velikana ženskega klubskega nogometa, a Francozinjam do zdaj še manjka vrhunski izid, saj so brez medalje na olimpijskih igrah, svetovnih in evropskih prvenstvih. Foto: www.alesfevzer.com

Slovenke so proti petouvrščeni reprezentanci na lestvici Mednarodne nogometne zveze (Fifa) v 20. minuti povedle. Po lepi akciji Mateje Zver in Pamele Begić je zadela Lara Prašnikar. Osem minut pozneje so Francozinje izenačile, po podaji s prostega strela z desne strani je z glavo mrežo zatresla Marie-Antoinette Katoto.

V 60. minuti je Katoto še enkrat premagala Zalo Meršnik, tudi tokrat z glavo, le da po podaji z leve strani.

Slovenke so imele v nadaljevanju nekaj (pol)priložnosti, med drugim je v 76. minuti rezervistka Manja Rogan le za malce zgrešila cilj z desne strani, Mateja Zver pa ni dobila boja ena na ena v 85. minuti s francosko vratarko. V 88. minuti pa vendarle novo izenačenje: Mateja Zver je izid poravnala z 11-metrovke, ki jo je priigrala Ana Milović.

Lara Prašnikar: Pred nekaj leti se s Francozinjami ne bi mogle kosati

A varovanke Boruta Jarca, ki so v tekmo vstopile brez pritiska, sproščeno in samozavestno ter z željo osvojiti vsaj točko, niso zdržale do konca. V 94. minuti so imele namreč 11-metrovko na voljo tudi Francozinje (prekršek je storila Manja Rogan) in Amel Majri jim je z uspešno izvedenim strelom zagotovila tri točke.

Končna statistika: streli 7:9 (v prvem polčasu 3:5), v okvir vrat 5:4 (2:2), posest žoge 46:54 odstotkov (49:51).

Tako Slovenija (49. na lestvici Fife) kot Francija sta prejšnji teden kvalifikacije začeli z visoko zmago: Slovenija je v gosteh porazila Estonijo (4:0), Francija pa Grčijo (10:0). Naslednja tekma Slovenke čaka 22. oktobra v Lendavi proti Walesu.

Veselje Slovenk po izenačujočem zadetku Mateje Zver v 88. minuti je bilo preuranjeno. Foto: www.alesfevzer.com
Sorodna novica Slovenke kvalifikacije za SP začele z visoko zmago v Estoniji

NOGOMET (Ž) ‒ KVALIFIKACIJE ZA SP 2023

SKUPINA I

2. krog:
SLOVENIJA ‒ FRANCIJA 2:3 (1:1)
500; Prašnikar 20., Zver 88./11-m; Katoto 28., 60., Majri 94./11-m

Slovenija: Meršnik, Erman, Agrež, Golob, Eržen, Korošec, Čonč (81./Mori), Kolbl (46./Milović), Zver (90./Makovec), Begić (59./Rogan), Prašnikar.

Francija: Peyraud-Magnin, Karchaoui, De Almeida, Tounkara, Torrent, Geyoro (56./Baltimore), Toletti, Bilbault, Majri, Diani (71./Cascarino), Katoto.

Sodnica: Riem Hussein (Nemčija)

ESTONIJA ‒ WALES 0:1 (0:1)

GRČIJA ‒ KAZAHSTAN 3:2 (2:1)

Lestvica: Francija in Wales po 6, Slovenija in Grčija po 3, Estonija in Kazahstan brez točk.

Neposredno na SP 2023, ki ga bosta gostili Avstralija in Nova Zelandija, se uvrsti zmagovalec skupine, drugouvrščeni pa gre v dodatne kvalifikacije.

23-letna Lara Prašnikar, napadalka Eintrachta iz Frankfurta, je na 40 reprezentančnih tekmah dosegla že 27 golov, dva tudi v petek na prvi kvalifikacijski tekmi v Estoniji in zdaj še enega proti Franciji. Foto: www.alesfevzer.com