Slovenke so si zmago nad bronasto reprezentanco z zadnjega afriškega mladinskega prvenstva priigrale v zadnji tretjini tekme. V prvih 20 minutah sta bili ekipi poravnani, nato pa so v ospredje stopile Tunizijke. V 22. minuti so dosegle dva zadetka in povedle z 11:8. Slovenke so pravočasno odgovorile in v treh minutah izenačile na 11:11. Z nepotrebnimi napakami so se tik pred odhodom na glavni odmor znova znašle v zaostanku (13:16).

Zgodba se je ponovila takoj po vrnitvi iz slačilnic. Izenačenju na 18:18 je sledil tunizijski pobeg na 20:18, nato pa je v preostanku tekme med slovenskima vratnicama naravnost blestela Dijana Đajić. Z nekaj njenimi odličnimi posredovanji je Slovenija znova ujela priključek. Na začetku 41. minute je Nena Černigoj iz protinapada prvič po uvodu tekme poskrbela za slovensko vodstvo. Enako je šest minut kasneje storila izjemno razpoložena Tjaša Žener (24:23), z goloma za 26:23 sta nalet še nadgradili Ivona Barukčić in Nena Černigoj.

S sedmimi zadetki je bila v slovenski vrsti najboljša Tjaša Žener, pet jih je dodala Erin Novak. Pri Tuniziji je sedemkrat zadela Anwar Ouertani.

"Zavedale smo se, da se bomo za uspeh proti Tunizijkam morale krepko potruditi. Po slabih začetkih tekem smo tokrat začele nekoliko bolje, nasploh pa si silno želele zmage. V petek nas čakajo Francozinje, tudi proti njim bomo skušale prikazati največ, česar smo sposobne in osvojiti 13. mesto," je povedala vratarka Dijana Đajić.