Izbrana vrsta pod vodstvom selektorja Boruta Jarca je premoč v prvem polčasu kronala z dvema krasnima zadetkoma. V 31. minuti je s 25 metrov pomerila Dominika Čonč in mojstrsko zabila v zgornji desni kot. V 44. minuti se je med strelke vpisala kapetanka Mateja Zver, ki je izvrstno izvedla prosti strel z leve za vodstvo 2:0.

Slovenke visoko zmagale v Estoniji

V nadaljevanju se razmerje moči na terenu ni menjalo, Slovenija pa je izdatno napolnila mrežo domačink.

Slovenija je na koncu s 15 točkami osvojila tretje mesto v skupini A. Na evropsko prvenstvo, ki bo v Angliji, se je neposredno uvrstila Nizozemska, medtem ko gre drugouvrščena Rusija v dodatne kvalifikacije.

Slovenija bo uradne tekme znova igrala jeseni, ko bo začela kvalifikacije za svetovno prvenstvo, ki bo leta 2023 potekalo v Avstraliji in na Novi Zelandiji.