Prvi zadetek je na začetku 5. minute dosegel Patrik Rajsar (podajalec Gašper Glavič), kar je njegov šesti gol v sezoni Alpske lige. Z igralcem več je Andrej Hebar z močnim strelom povišal na 2:0. Potem ko so gostje v prvi tretjini na vrata Urbana Avsenika sprožili vsega tri strele, je redkokdo pričakoval, da jim bo uspelo obrniti tok tekme, toda v drugi tretjini jim je uspelo izenačiti. Zadela sta Pietroniro in kapetan Adami. Še pred koncem druge tretjine je odločilni zadetek dosegel Jaka Sodja (podajalec: Stojan).

Zaradi prekrška ob koncu druge tretjine (nalet v glavo) je Rajsar dobil štiriminutno kazen, česar ob uvodu v zadnjo tretjino Cortina ni znala kaznovati. Domača obramba je bila znova na preizkušnji sredi zadnje tretjine, ko so si Jeseničani zaradi preveč igralcev na ledu še drugič na tekmi prislužili nepotrebno izključitev.

V zadnjih 20 minutah je bilo razmerje v strelih 7:13.

Pri železarjih, ki bodo naslednjo tekmo odigrali že v soboto, ko bodo gostovali pri Rittnu, so zaradi poškodb manjkali kapetan Andrej Tavželj, Mirko Đumić, Žan Primožič in Maj Tavčar.

Olimpija odlično začela, a slabo nadaljevala
V Tivoliju je SŽ Olimpija po slabi predstavi izgubila s podmladkom Salzburga z 2:5. Zmaji so začeli sanjsko in po zadetku Anžeta Ropreta (podajalec Tadej Čimžar) povedli že po desetih sekundah. Po prvi tretjini je bilo 2:2, v nadaljevanju pa je Olimpija popustila in bila popolnoma neučinkovita, v obup jo je spravljal razpoloženi vratar Florian Manuel Bugl (skupaj 45 obramb).

Mnogo boljše razmerje v strelih (na koncu 45:23) ji tako ni prav nič pomagalo, saj so v mreži Paava Hösläja v drugi in tretji tretjini končali še trije ploščki.

Odlični Dube kaznoval vse napake zmajev
V 35. minuti je Samuel Dube z diagonalnim strelom unovčil prednost igralca več, ko je na kazenski klopi sedel Nik Simšič. Po 40 minutah so bili zmaji že nervozni, plošček nikakor ni hotel v mrežo. 18-letni Dube je v 42. minuti zadel še po protinapadu za 2:4. Hölsä je tri minute pred koncem zapustil vrata in Josef Eham je s strelom v prazno mrežo potrdil zmago mladih rdečih bikov.

Salzburg se je izkazal kot izjemna drsalna ekipa, ki je 60 minut držala ritem Olimpije, kar letos ni bila ravno praksa ekip, ki so gostovale v Tivoliju.

Dolg sestanek po tekmi
Po tekmi smo več kot eno uro čakali na trenerja Gregorja Polončiča, ki je imel dolg sestanek v garderobi. Pogovor sta imela tudi predsednik Miha Butara in športni direktor Jože Kovač, ki pa sta poudarila, da bo Polončič ostal na klopi. Naslednja tekma čaka zeleno-bele v nedeljo, ko bodo v Tivoliju gostili Lustenau.