Jaka Sodja je v letošnji sezoni v izjemni formi. Udarni jeseniški napad je blestel tudi v Fassi. Foto: www.alesfevzer.com

Izbranci Mitje Šivica so lani nanizali enajst zmag v Alpski ligi, letos pa so še uspešnejši, to je bila njihova 12. zaporedna zmaga. Za Ljubljančani zaostajajo le dve točki, imajo pa tudi dve tekmi manj.

Tudi tokrat so začeli udarno. Že po 37. sekundah je podajo Žana Jezovška izkoristil Jaka Sodja. 28-letni Šved Arvid Ljung v vratih Fasse je imel precej dela.

Na začetku druge tretjine so domači kar nekajkrat zapretili, a je zaradi dobrih reakcij Žana Usa ostalo pri 0:1. Fassa je bila vse nevarnejša in izenačujoči gol je visel v zraku. V 38. minuti je Derek Eastman ob številčni premoči z močnim strelom iz branilskega položaja ukanil Usa.

V zadnji tretjini je bila odprta tekma, v kateri se je zvrstilo kar nekaj priložnosti na obeh straneh. Ko je bil na kazenski klopi v 50. minuti Aljoša Crnovič, je Fassa močno pritisnila, a so železarji zdržali.

Odločitev je padla v 54. minuti, ko je podajo Blaža Tomaževiča izkoristil Sodja. Domači so 50 sekund pred koncem potegnili Ljunga iz vrat, vzeli so pol minute odmora, a niso uspeli izsiliti podaljška.

Razmerje v strelih na vrata je bilo 29:34. Jeseničani bodo v soboto gostovali v Cortini.

Zmaji v zadnji tretjini napolnili mrežo Linza
Ljubljančani so bili veliki favoriti v Linzu, saj je šlo za obračun prvega in zadnjega na lestvici. Razmerje v strelih na vrata je bilo 12:43.

V prvi tretjini so morali na zadetek čakati do 14. minute, ko je zadel Luka Vidmar, a so pred koncem tega dela doživeli hladno prho, ko so domači izenačili prek Courisa Douglasa.

Izenačeno je bilo nato še do 35. minute, ko je za novo vodstvo poskrbel Gal Koren.

Koren unovčil "power play", Zorko zadel z igralcem manj
V zadnji tretjini se je le odprlo. Najprej je zadel Žiga Pance v 43. minuti. Koren je bil nato uspešen ob prednosti igralca več. V 51. je bil uspešen še Luka Zorko, ko je imela Olimpija celo igralca manj na ledu. Na kazenski klopi je sedel Pance. Domači so sicer še drugič matirali Tilna Spreitzerja, toda za visoko zmago je ob koncu poskrbel še Žiga Pešut z dvema goloma v 56. in 58. minuti. Na dveh tekmah po vrnitvi v Tivoli se je izkazal s tremi goli.

Že v soboto ob 17.30 se bosta ekipi srečali še na Celovški 25. Olimpijo precej težje delo čaka 3. in 9. marca, ko bosta na sporedu dva derbija z Jeseničani in zelo verjetno bosta odločala o prvem mestu po rednem delu.