Podajalec Pittsburgha Ben Roethlisberger se še ne bo upokojil. Foto: Reuters

Pretrese zadnjega dne je povzročil predvsem Indianapolis. Ta je imel na papirju daleč najlažjo nalogo, da se prebije v končnico. Premagati bi moral zadnja leta res skromni Jacksonville, ki je v tej sezoni zmagal le dvakrat. A Coltsi so od samega začetka igrali zelo slabo, izgubljali žoge, podajalec pri Jaguarsih Trevor Lawrence (223 jardov, dve podaji za zadetek) je sploh v prvem polčasu igral izjemno, v drugem pa je piko na i postavila obramba, ki je onemogočala vse poskuse Indianapolisa. Končalo se je s šokantno zmago 26:11.

Boswell zadel za zmago
Hkrati sta igrala Baltimore in Pittsburgh, ki sta potrebovala precej drugih izidov, da jima gredo na roko. Ko so Coltsi začeli visoko izgubljati, je tekma pridobivala pomen. Redni del se je končal s 13:13, v podaljšku je Jeklarjem uspela težka pretvorba četrtega poskusa za osem jardov, ki je ohranjal njihov napad. Ta se je končal s prostim strelom Chrisa Boswella in zmago s 16:13. A to še ni bilo dovolj za napredovanje Pittsburgha, ta je potreboval le še, da se nočna tekma med Las Vegasom in LA Chargersi ne konča neodločeno.

S tem strelom se je končala sezona Chargersov. Foto: Reuters

Carlson izločil Chargerse
Ta tekma je bila nekaj posebnega, saj bi si zmagovalec zagotovil preboj v končnico. Glede na vse preostale razplete tekem pa je pomenilo, da bi v primeru remija obe ekipi napredovali, sezono pa bi končal Pittsburgh. Las Vegas je še sredi zadnje četrtine vodil kar z 29:14. Chargersi se niso predali, v zadnjih petih minutah je Justin Herbert podal za dva zadetka, zadnji je bil dosežen prav ob izteku časa, izid je bil 29:29, kar je pomenilo, da bo odločal podaljšek (pritisk pri navijačih Pittsburgha je neprijetno rasel). V desetminutnem dodatku sta obe ekipi najprej zadeli prosti strel (32:32), do konca podaljška je bilo le še nekaj minut. Gostitelji so ob izteku časa izvajali prosti strel, ki je odločal, kdo gre v končnico, Daniel Carlson je zadel s 47 jardov, potrdil preboj Las Vegasa, izločil Chargerse in osrečil Pittsburgh, kar pomeni, da se legendarni podajalec Ben Roethlisberger še ne bo upokojil.

Ramsi zapravili vodstvo s 17:0
San Francisco je imel veliko dela, da si je priboril vstopnico, saj je v gosteh po podaljšku premagal LA Ramse s 27:24. Gostitelji so že vodili s 17:0, 49-ersi pa so na 17:17 izenačili še pred koncem tretje četrtine. Jimmy Garoppolo je 26 sekund pred koncem rednega dela v končno cono poslal Jauana Jenningsa, ki je izenačil na 24:24, v dodatku je odločilni prosti strel dosegel Robbie Gould.

JACKSONVILLE − INDIANAPOLIS 26:11
BALTIMORE − PITTSBURGH 13:16 (podaljšek)
HOUSTON − TENNESSEE 25:28
ATLANTA − NEW ORLEANS 20:30
BUFFALONY JETS 27:10
LA RAMS − SAN FRANCISCO 24:27 (podaljšek)
MIAMI − NEW ENGLAND 33:24
ARIZONA − SEATTLE 30:38
TAMPA BAY − CAROLINA 41:17
LAS VEGAS − LA CHARGERS 35:32 (podaljšek)