Lorenzo Sonego je prvi srečni poraženec kvalifikacij, ki je v glavnem žrebu ugnal velikega Novaka Đokovića. To bi mu lahko dalo samozavest, da gre na Dunaju do konca - po drugo turnirsko zmago kariere. Foto: Reuters

Sonego do danes na treh obračunih z igralci iz najboljše deseterice še ni osvojil niza, tokrat pa je prikazal izjemno igro in prvemu igralcu sveta prepustil le tri igre. Redko je Đoković, ki je delal številne napake, tako nebogljen, še Rafael Nadal ga v finalu letošnjega Odprtega prvenstva Francije ni tako ponižal.

Rubljov na Dunaju izločil Thiema

"Zagotovo je to moja največja zmaga v življenju. Novak je najboljši na svetu. Danes sem res igral zelo zelo dobro. Neverjetno, osupljivo," je bil po zmagi, za katero je potreboval le eno uro in deset minut, vzhičen Sonego, 42. igralec sveta. Unovčil je pet od šestih priložnosti za brejk, serviral je osem asov (tekmec le tri), nasploh je bil odličen pri servisih.

Italijan Sonego Đokoviću oddal le tri igre

Spomnimo, da je pred petimi dnevi Sonego v treh nizih izgubil v zadnjem krogu kvalifikacij. V glavni žreb se je prebil kot srečni poraženec in od takrat melje tekmece, saj na treh dvobojih še ni izgubil niza.

Poslovil se je tudi drugi nosilec in branilec naslova, domači adut Dominic Thiem. S 7:6 (5) in 6:2 je bil pred tisoč gledalci boljši Andrej Rubljov. V medsebojnih obračunih je zdaj 2:2.