Scott McTominay je bil edini strelec na Old Traffordu. Foto: EPA

Nekdanji napadalec Olimpije je v tej sezoni dosegel šest zadetkov na 20 tekmah v Championshipu. V soboto ga ni bilo na tekmi, ko je Middlesbrough premagal četrtoligaša Mansfield s 3:2.

Črni niz Aston Ville v pokalu se nadaljuje
Aston Villa je dvakrat zatresla mrežo na Old Traffordu, a obakrat iz prepovedanega položaja. Trener Steven Gerrard je bil zelo razočaran, saj njegovi izbranci niso bili v podrejenem položaju. Imeli so 57-odstotno posest žoge. To je bil že sedmi zaporedni poraz Aston Ville v Pokalu FA. Zadnje zmage so se vesleili januarja 2016 na ponovljeni tekmi 3. kroga proti Wycombu.

Danny Ings se je prijel za glavo, ko si je glavni sodnik Michael Oliver ogledal posnetek ob stranski črti in razveljavil zadetek. Foto: EPA

Trener rdečih vragov Ralf Rangnick se je odločil, da spočije Ronalda in Jadona Sancha, ki imata težave z mišicami. Poškodbe niso hujše, a nemški strateg nosilcev igre ni želel obremenjevati 90 ali celo 120 minut.

McTominay unovčil natančno podajo Freda
Gostitelji so odlično začeli, že v 8. minuti je Fred z desne strani poslal natančen predložek pred vrata, Scott McTominay pa je z glavo s šestih metrov poslal žogo v mrežo.

Watkins stresel prečko
Po pol ure igre je Victor Lindelöf zelo slabo sprejel žogo v kazenskem prostoru. Ollie Watkins ga je preigral in z močnim strelom stresel prečko. Dve minuti zatem je malce mimo vrat streljal še Jacob Ramsey.

Dva zadetka gostov razveljavljena
V 50. minuti je John McGinn iz prostega strela podal v kazenski prostor, branilec Ezri Konsa je žogo z glavo podaljšal pred vrata, napadalec Danny Ings pa jo je s kolenom potisnil v mrežo.
Hitro je bilo jasno, da se bo oglasil videosodnik. Watkins, ki je bil v prepovednem položaju, se je dotaknil žoge in jo podaljšal do Ingsa. Videosodnik je opazil tudi prekršek Ramseyja, ki je nepravilno blokiral Edinsona Cavanija.

Sir Alex Ferguson, ki je pred desetimi dnevi praznoval 80. rojstni dan, ni bil zadovoljen z igro rdečih vragov. United je zadnji naslov angleškega prvaka osvojil pod njegovim vodstvom maja 2013. Foto: EPA

Po uri igre je Ings ušel po levi strani in podal pred vrata, Watkins pa je prehitel Lindelöfa in poslal žogo v prazno mrežo. Stranski sodnik je takoj dvignil zastavico, saj je bil Ings v prepovedanem položaju.

V kazenskem prostoru Manchester Uniteda je bilo vroče tudi v 87. minuti, ko so gostje zahtevali najstrožjo kazen, Luke Shaw je z roko v obraz zadel Konso v obraz, a je Michael Oliver odločil, da je bil udarec nenameren.

Pare četrtega kroga so izžrebali že v nedeljo. Manchester United bo čez tri tedne gostil Middlesbrough. Nottingham Forest, ki je šokiral Arsenal z 1:0, bo skušal izločiti še Leicester.