Francis Beuvillier je znova potrdil, da je prava okrepitev. Njegova velika želja je, da bi prihodnjo sezono igral v Ligi IceHL, kar je glavni načrt vodstva Olimpije. Foto: www.alesfevzer.com

Lustenau igra popolnoma drugačen hokej kot mlada ekipa Salzburga, ki je v četrtek zmagala v Tivoliju. Stavijo na izkušene igralce. V udarnem napadu so nekdanji zmaj Chris D'Alvise, Maximilian Wilfan in Martin Grabher Meier, ki imajo ogromno izkušenj iz Lige Ebel. Niso drsalno močna ekipa in po naporni tekmi v soboto v Celovcu, ki so jo dobili s 4:2, so bili v Tivoliju popolnoma nemočni. Že v torek je Olimpija v Lustenauu zmagala s 3:1.

Izjemna samostojna akcija Beuvilliera
Zmaji imajo zdaj ob dveh tekmah manj enako število točk kot Pustertal, a boljšo razliko v golih. Gostje so bili na tivolskem ledu nevarni le v uvodnih minutah, a je obakrat uspešno posredoval Paavo Hölsä in ohranil mrežo nedotaknjeno. Kmalu so Ljubljančani zagospodarili na terenu. Povedli so v tretji minuti, ko se je pred vrati odlično znašel Martin Bohinc in plošček po strelu Andraža Zibelnika preusmeril v mrežo.

Francis Beuvillier, nova okrepitev zeleno-belih, je v deseti minuti pokazal svoje mojstrstvo in po samostojni akciji izid povišal. Tretji gol je ob igralcu več dosegel Žiga Pance, ki se je znašel v gneči pred vrati, izid prve tretjine, v kateri je bilo razmerje strelov 20:6, pa je postavil Aleksander Magovac po sijajni podaji Mihe Logarja.

Paavo Hölsä je mrežo ohranil nedotaknjeno. Najbolj se je izkazal v zadnji tretjini, ko je izkušeni Martin Grabher Meier prišel sam pred njega, a mu ga ni uspelo ukaniti. Foto: www.alesfevzer.com

V drugi tretjini se je nadaljevala domača premoč, edini gol v tem delu pa je dosegel Beuvillier, ki je po strelu Mihe Zajca odbito ploščico iz neposredne bližine poslal v mrežo. Končni izid je v zadnji tretjini ob igralcu več s strelom od daleč postavil Anže Ropret. Razmerje strelov je bilo kar 51:22 v korist Olimpije, ki bo naslednjo tekmo odigrala 2. februarja, ko bo gostovala v Cortini.

Polončič: Pristop in tudi igra precej podobna kot v četrtek
V četrtek so zmaji izgubili proti mladi ekipi Salzburga z 2:5 in imeli daljši sestanek po koncu tekme.

"Proti nam vsi tekmeci v Alpski ligi le čakajo, da mi nekaj naredimo. Salzburg ne igra takega hokeja. Mi smo povedli in imeli tudi priložnosti za povišanje vodstva, a nismo zadeli. Jeseničani so imeli precej manj priložnosti proti Salzburgu, a so zadeli sedemkrat v ponedeljek, mi pa le dvakrat," se je naprej na grenek poraz v Tivoliju spomnil trener Gregor Polončič.

Precej boljše volje je bil, ko je razlagal o današnji tekmi: "Pristop k tekmi in tudi sama igra sta bila precej podobna kot v četrtek. Proti Salzburgu nismo zadeli, a fantje so imeli obakrat isti pristop. Tisti, ki se na hokej spozna, se zaveda, da je bilo vse skupaj zelo podobno, le plošček ni šel v mrežo. Vsi naši pogovori so stvar garderobe. Lustenau drsalno ni tako močna ekipa, včeraj so imeli tekmo v Celovcu in to se je zelo poznalo."