Ashleigh Barty je bila v drugem nizu povsem brez moči proti Tamari Zidanšek. Z dvema zmagama v kvalifikacijah in uspehom v prvem krogu je Zidanšek že dobila dovolj točk, da bo na novi razpredelnici WTA najvišjeuvrščena Slovenka. Trenutno kaže, da bo napredovala do 75. mesta, medtem ko bo Polona Hercog izgubila nekaj mest in nazadovala na 78. Foto: EPA

23-letna Tamara Zidanšek je na 80. mestu svetovne lestvice, vendar te razlike v prvem medsebojnem dvoboju s prvo tenisačico sveta ni bilo videti na igrišču. Tudi razlika v skupno osvojenih točkah je bila minimalna, 90 jih je osvojila Avstralka, dve manj, 88, pa Slovenka.

Barty je rešila devet od 11 priložnosti Slovenke za odvzem servisa, Zidanšek pa šest od osmih. Največja razlika je bila v neubranljivih servisih, devet jih je imela 25-letna tekmovalka iz Ipswica, Konjičanka pa dva.

Slovenka je dobro začela dvoboj in po dobljeni prvi igri je v drugi imela dve priložnosti za brejk. Nova se ji je ponudila v šesti igri, toda Avstralka je bila znova uspešna. Pot k zmagi v prvem nizu si je tlakovala v deveti igri, ko je izkoristila tretjo priložnost za odvzem servisa. Po vodstvu s 5:4 je v naslednji igri z vsemi dobljenimi točkami zanesljivo dobila uvodni niz.

Drugi niz je trajal 35 minut, v njem pa je trenutno 80. igralka lestvice WTA igrala odlično. V tretji igri je sicer ubranila tri priložnosti za brejk, v naslednji pa izkoristila svojo prvo v nizu, po odvzemu začetnega udarca nasprotnici v šesti igri je povedla s 5:1 in nato v velikem slogu izenačila. V tretjem nizu je Barty povedla s 3:0, priigrano prednost pa ohranila za napredovanje v osmino finala.