Dominic Thiem je na lestvici ATP na petem mestu. Novaka Đokovića je premagal četrtič na zadnjih petih medsebojnih dvobojih. Foto: EPA

26-letni tenisač si je s tem kot prvi Avstrijec zagotovil polfinale na finalu ATP-ja. Drugega polfinalista iz skupine Björn Borg bo dal četrtkov obračun Đoković - Federer.

Đoković je uvodni niz dobil po podaljšani igri, v drugem pa osvojil le tri igre. Thiem je tako izenačil na 1:1 v nizih in nato v odločilnem tretjem nizu vodil z 2:0 in 3:1. V šesti igi je Srb na servis tekmeca izgubil le eno točko in poravnal izid na 3:3, v naslednji igri pa povedel. Z asom si je nato priboril še vodstvo s 5:4 in bil pri 30:30 blizu zaključne žoge, a je "sokolje oko" pokazalo, da je forhend Thiema zadel črto.

Avstrijec si je v nadaljevanju z brejkom priigral priložnost, da servira za zmago, a je v 12. igri osvojil le točko in Đoković je izenačil za drugo podaljšano igro na dvoboju. V njej je Đoković povedel s 3:0 in 4:1, nato pa je Thiem pripravil preobrat in imel pri vodstvu s 5:4 dva servisa. Tudi on je izkoristil le enega (za 6:4), vendar potem prišel do zmage po začetnem udarcu tekmeca.

Roger Federer se veseli zmage v O2 Areni. V dozdajšnjih 16 nastopih na zaključnih turnirjih je zbral petnajst uvrstitev najmanj v polfinale, ob šestih naslovih je še štirikrat finale zapustil poražen. Foto: Reuters

Federer zmagal po uri in 20 minutah
Roger Federer je bil popoldne s 7:6 in 6:3 boljši od Italijana Mattea Berrettinija in ohranil možnosti za polfinale.

Tekmeca, ki sta izgubila uvodna dvoboja v Londonu, sta v prvem nizu dobivala igre na svoj servis, tako da je odločal "podaljšek", v katerem je več zbranosti pokazal 38-letni Švicar, ki je osvojil dve točki na Italijanov servis za zmago s 7:2.

Federerju je nato že v uvodni igri drugega niza uspel brejk. Prednost je ubranil in dvoboj zaključil z drugim odvzemom servis v deveti igri po eni uri in 20 minutah igre. Končno razmerje točk je bilo 72:58, brejki 2:0, neizsiljene napake 17:27.