Polona Hercog je letos že dobila turnir na pesku. Foto: EPA

Obračun bi se moral začeti okoli 18.00, a je bil zaradi razvlečenega programa prestavljen na igrišče številka 13 in se je začel šele ob 19.20. Uvodni niz je dobila Sasnovičeva s 6:4, drugega pa Slovenka s 6:4. Obračun je bil prekinjen v zadnjem nizu, v katerem je izid 3:3.

Sasnovičeva osvojila zadnjih osem točk
Belorusinji je brejk uspel v tretji igri, a ji je Hercogova takoj vrnila z enako mero. Enaka zgodba se je ponovila v sedmi in osmi igri, ko je Slovenki spet ekspresno uspelo izničiti zaostanek. A do konca niza je Hercegova popolnoma popustila, saj ni več osvojila točke, niz je tako izgubila s 6:4.

Hercogova nizala same brejke
Drugi niz je minil v znamenju brejkov, saj sta jih igralki skupaj dosegli kar šest. Po štirih zaporednih brejkih je bil izid 2:2, nato je Hercogova dvignila igro, dobila štiri zaporedne igre in niz dobila s 6:2. Nemočna Sasnovičeva v drugem nizu na svoj servis ni dobila niti ene igre.

V zadnjem nizu je Sasnovičeva povedla z 2:0, a je Hercogovi uspelo nanizati tri igre, ob dotiku teme je nosilka izenačila na 3:3.

Slovenci na TVS 2

V ponedeljek boste na TV Slovenija 2 lahko spremljali obračuna Aljaža Bedeneta in Tamare Zidanšek.

Gledalci v Parizu so navdušeno pozdravili Rogerja Federerja. Foto: EPA

Uspešna vrnitev Federerja
Roger Federer
, ki je po treh letih spet v francoski prestolnici, je zmagovito začel turnir, saj je v treh nizih premagal Italijana Lorenza Sonega s 6:2, 6:4 in 6:4. Švicar je na svoj prvi servis izgubil vsega osem točk.

Hitro slovo Kerberjeve
Angelique Kerber
, ki je slavila že na vseh turnirjih za grand slam – razen v Parizu –, je hitro končala nastope na Roland Garrosu. V 1. krogu je bila boljša Anastazija Potapova. 18-letna Rusinja, debitantka na Odprtem prvenstvu Francije, je za svojo prvo zmago nad igralko iz prve deseterice lestvice WTA po uri in 13 minutah zmagala s 6:4 in 6:2. Izkoristila je šest od desetih priložnosti za brejk. Kerberjeva, ki je imela v zadnjih dneh težave s poškodbo, je v svojem 13. nastopu na tem slovitem turnirju na pesku že petič izpadla v prvem krogu.