Novak Đoković se je v Melbournu desetič uvrstil v četrtfinale. Foto: Reuters

Prva polovica obračuna je bila izenačena, saj je Srb najprej povedel s 6:4, drugi niz pa izgubil v podaljšani igri (7:5). V tretjem nizu je že kazalo, da moment prehaja na stran Rusa, ta je povedel z 2:1, nato pa na servis Đokovića povedel z 0:40, a mu ni uspelo potegniti zadnje poteze. Prvi igralec sveta se je rešil iz neugodnega položaja, dvignil raven igre in dobil preostala niza. Dvoboj je trajal 3 ure in 19 minut.

Đoković: Medvedev je deloval kot zid

Đoković je drugi tenisač po Rogerju Federerju, ki se je vsaj desetkrat uvrstil v četrtfinale vsakega turnirja za grand slam.

"Zagotovo je bil to fizičen boj. Zadnjih šest mesecev igra Medvedev odlično, ne dela napak na bekhendu, dobro se brani. Čakal sem na svoje priložnosti," je povedal šestkrani zmagovalec Melbourna, ki se bo v četrtfinalu pomeril s Keiem Nišikorijem.

Maratonec Nišikori spet igral pet nizov
Tretjič v enem tednu je moral Nišikori igrati pet nizov. Japonec je proti Špancu Pablu Carennu Busti zaostajal že 0:2 v nizih, po petih urah in 11 minutah pa je slavil 6:7 (8), 4:6, 7:6 (4), 6:4 in 7:6 (8). Nišikori je v odločilnem nizu pri 5:4 serviral za zmago, a je Španec izenačil. Tako kot proti Ivu Karloviću si je Nišikori napredovanje zagotovil v super podaljšani igri. V njej je že zaostajal s 5:8, vendar je nato nanizal pet točk zapored.

Milos Raonic je po večji krizi in težavah s poškodbami pod vodstvom nekdanjega zmagovalca Wimbledona Gorana Ivaniševića spet našel pot med najboljše. Foto: Reuters

Zverev spet razočaral
Milos Raonic je po Nicku Kyrgiosu in Stanu Wawrinki v Melbournu izločil še Alexandra Zvereva, ki na grand slam turnirjih spet ni izpolnil velikih pričakovanj.

28-letni Kanadčan je odbrzel skozi prva dva niza, ki ju je dobil s 6:1, 6:1. Najbolj razburljiv je bil tretji niz. Nemec je pri zaostanku 4:5 ubranil dve zaključni žogi in izsilil podaljšano igro, v kateri pa je bil varovanec Gorana Ivaniševića bolj zbran in jo je dobil s 7:5. Namesto pričakovanega razburljivega in izenačenega obračuna je bil dvoboj končan že po dveh urah in dveh minutah.

Že po dobri uri 6:1, 6:1, 2:1
21-letni Nemec je začel sanjsko in že v prvi igri odvzel servis Raonicu, kar pa je bila edina pozitivna stvar, ki se mu je zgodila v naslednji uri. Kanadčan črnogorskih korenin je dobil naslednjih osem iger zapored.

Zverev se je znesel nad loparjem

Po preblisku Zvereva jih je nanizal še pet in po uri in 10 minutah je bilo 6:1, 6:1, 2:1. Četrti nosilec se je znesel nad loparjem, ki ga je popolnoma izmaličil, a tudi to mu ni pomagalo. Raonic je izkoristil četrto zaključno žogo in se četrtič uvrstil v četrtfinale OP Avstralije. Najdlje je prišel do polfinala leta 2016. Zverev se je zaustavil pred četrtfinalom 14. na zadnjih 15 grand slam turnirjih.

Pouille v štirih nizih močnejši Ćorića
Raonic se bo v četrtfinalu pomeril s Francozom Lucasom Pouillijem, ki je s 6:7, 6:4, 7:5, 7:6 premagal Hrvata Borno Ćorića. Pouille se je v četrtfinale grand slam uvrstil tretjič v karieri. Pred tem je bil med osmerico leta 2016 v Wimbledonu in New Yorku, a se mu v polfinale ni uspelo prebiti. Pouille se je na vseh treh grand slam turnirjih uvrstil v četrtfinale, potem ko v prejšnjih letih ni na omenjenih turnirjih zmagal niti enkrat.

Serena po hudem boju premagala številko 1
V najboljšem dvoboju ženskega dela turnirja se je kot zadnja v četrtfinale uvrstila najuspešnejša tenisačica vseh časov Serena Williams, ki je s 6:1, 4:6, 6:4 ugnala sedanjo številko ena Simono Halep.

Serena Williams je turnir v Melbournu osvojila sedemkrat. V četrtfinalu bo igrala dvanajstič. Tam jo čaka Karolina Pliškova. Foto: Reuters

Serena je po izgubljenem uvodnem servisu nanizala šest iger zapored in prvi niz dobila po zgolj 21 minutah. Ko je 37-letna Američanka povedla z brejkom prednosti tudi v drugem nizu, je kazalo na gladko zmago, toda Romunka je pokazal zobe. Izgubljeni servis je povrnila že v naslednji igri in izenačila na 2:2. Pri vodstvu s 5:4 si je priigral edino priložnost za brejk in jo tudi izkoristila. Halepova je imela v odločilnem nizu tri priložnosti za vodstvo s 4:2, toda zmagovalka 23 turnirjev za grand slam je vse izničila. Odločilen odvzem servisa ji je uspel v naslednji igri. Dvoboj se je končal po uri in 48 minutah.

Serena izločila prvo igralko sveta Halepovo

"Dvoboj je bil intenziven in zahteven. Simona je prva igralka sveta in obstaja razlog, zakaj je tako. Za zmago sem morala pokazati vse svoje znanje, res sem zadovoljna s svojo igro, gledalci so lahko videli nekaj neverjetnih točk, tako z moje kot z njene strani. Nekaj takega sem potrebovala, zdaj sem precej večja optimistka za naprej," se je zmage veselila ameriška veteranka.

V četrtfinalu še Osaka, Svitolina in Pliškova
Zmagovalka New Yorka Naomi Osaka je spet ujela niz zaostanka in s 4:6, 6:3, 6:4 premagala Latvijko Anastazijo Sevastovo. V četrtfinale sta se uvrstili še Elina Svitolina po zmagi nad Madison Keys (6:2, 1:6, 6:1) in Karolina Pliškova, ki je s 6:3, 6:1 odpravila Garbine Muguruzo. Pliškova je naslednja tekmica Serene Williams.