Španec Rafael Nadal je po zmagi nad Stefanosom Cicipasom prejel pokal oziroma lovoriko za številko ena ob koncu sezone. To mu je uspelo petič v karieri, s čimer se je izenačil z Rogerjem Federerjem, Novakom Đokovićem in Jimmyjem Connorsom. Rekorder je Pete Sampras, ki je sezono šestkrat končal na vrhu. Foto: Reuters

Nadal bi se v polfinale, v katerega je bil že pred zadnjim dnem uvrščen Cicipas, uvrstil le, če bi Medvedjev v večernem obračunu strl Zvereva, kar pa se ni zgodilo.

Cicipasu podaljšek prvega niza

Nadal je že drugič v Londonu zmagal po izgubljenem uvodnem nizu. Foto: Reuters

V prvem dvoboju dneva je Cicipas prvi niz osvojil v podaljšani igri. Oba igralca sta zanesljivo dobivala igre na svoj servis. Grk je v tajbrejku povedel s 4:2, a je Španec izenačil. Cicipas je nato nanizal tri točke zapored in niz dobil z asom.

Odločilna brejka Nadala v deveti in enajsti igri

Nadal je v drugem nizu vrnil udarec. Španec je namreč v deveti igri izkoristil četrto priložnost za brejk in povedel s 5:4. Malo pozneje je prvi igralec sveta dobil niz na svoj servis s 6:4. Nadal je v odločilnem nizu pritiskal za odločilni brejk, kar mu je nazadnje uspelo v enajsti igri, ko je povedel s 6:5. Malo pozneje se je na svoj servis po dveh urah in 54 minutah veselil zmage s 7:5. Končno razmerje točk je bilo 109:101.

"Po vseh poškodbah, ki sem jih prestal, nisem pričakoval, da bom lahko pri 33 letih in pol spet dvignil ta pokal," je bil zadovoljen Nadal.

Nadal: Nikoli si nisem mislil, da bom pri 33 letih številka ena

Zverev osvojil tri točke več od Medvedjeva
V večernem obračunu je Zverev že v prvi igri odvzel servis Medvedjevu, prednost pa nato zadržal do konca za zmago s 6:4. V drugem sta oba tenisača dobila igre na svoj servis, tako da je odločal "podaljšek". V njem je več zbranosti pokazal 22-letni Nemec Zverev, ki se je po uri in 20 minutah veselil polfinala. Končno razmerje točk je bilo 63:60 za Zvereva, brejki 1:0.

Alexander Zverev se veseli polfinala. 22-letni Zverev v Londonu brani turnirsko zmago. Lani je v finalu premagal Đokovića.  Foto: Reuters
Alexander Zverev se veseli polfinala. 22-letni Zverev v Londonu brani turnirsko zmago. Lani je v finalu premagal Đokovića. Foto: Reuters

V O2 Areni igra najboljši tenis
"O2 Arena je zame prav posebna. V tej dvorani igram najboljši tenis. Nikjer drugje na svetu ni takega vzdušja. Prepričan sem, da imam še nekaj rezerve. Če bom še dvignil raven igre, imam možnost tudi za finale," je bil nasmejan Zverev, ki je lani v polfinalu ugnal Federerja, nato pa v finalu še Đokovića. Najboljšo predstavo ta teden je prikazal v ponedeljek, ko je prvič v karieri ugnal Nadala.

V soboto na sporedu polfinale
V soboto bo najprej na sporedu ob 15.10 prvi polfinale med Cicipasom in Rogerjem Federerjem, nato pa sledi še obračun Avstrijca Dominica Thiema in Zvereva. Finale bo v nedeljo ob 19. uri.