Tamara Zidanšek je izgubila po uri in 27 minutah. Foto: Reuters

Najboljša slovenska igralka je začela zelo slabo, saj je od prvih desetih iger osvojila eno samo.

Tamara Zidanšek je začela slabo, nato pa je stopnjevala igro, preobrat pa ji vseeno ni uspel. Foto: Reuters

Dvoboj se je tako začel popolnoma po željah Američanke, saj je hitro povedla s 5:0, pri tem je Tamari Zidanšek kar trikrat odvzela začetni udarec. Pri 5:0 je servirala za niz, a je Slovenki uspel odvzem servisa, ki pa ga ni znala nadgraditi, saj je še četrtič v nizu izgubila servis. Niz je trajal 31 minut.

Kazalo je, da bo obračuna hitro konec, saj je Jessica Pegula z brejkom povedla s 3:0. Zidanšek je uspelo priključiti na 3:3, nato sta obe ubranili svoj začetni udarec, usoda niza pa se je nato odločala v podaljšani igri. Enajsta nosilka je povedla 3:0, Slovenki je nato uspelo osvojiti dve zaporedni točki, ki pa sta se izkazali za zadnji dve v dvoboju.

Slovo dveh favoritinj
To ni bil uspešen dan za favoritinje, saj sta se morali posloviti tretja nosilka Paola Badosa in sedma nosilka Arina Sabalenka. Zato pa je bila toliko uspešnejša Iga Swiatek, ki je ugnala Črnogorko Danko Kovinić s 6:3, 7:5 in se s tem veselila že 31. zaporedne zmage.

Iga Swiatek je imela nekaj več dela kot običajno, a njena zmaga vseeno ni bila ogrožena. Foto: Reuters

Swiatek ni bila najbolj zadovoljna
"Želela sem igrati agresivno, a sem očitno večkrat pretiravala pri moči udarcev. Tudi moja tekmica je igrala močno, zato je bilo težko nadzorovati udarce pri veliki hitrosti. Prilagodila sem igro in nekoliko manj tvegala, vseeno pa zgrešila kar nekaj udarcev, ki jih ne bi smela," je prva igralka sveta povedala po uri in pol igre.

Suverene zmage moških favoritov
Zato pa je bilo precej manj razburljivo na moški strani, kjer so favoriti napredovali. Večina favoritov je namreč zmagala s 3:0, le Andrej Rubljov je izgubil niz proti Cristianu Garinu.