Kaja Juvan ta teden na turnirju v Strasbourgu, ki je generalka pred začetkom drugega teniškega grand slama sezone v Parizu, še ni izgubila niza. Predvsem jo krasi zelo zanesljiv prvi servis. Foto: Teniška zveza Slovenije
Sorodna novica Kaja Juvan po dveh urah v polfinale Strasbourga

To je bila vrhunska predstava, predvsem v prvem nizu. Odlično je servirala, v ključnih trenutkih je bila vselej zbrana, izkoristila je vse štiri priložnosti za brejk. V sobotnem finalu se bo za svojo prvo WTA-lovoriko pomerila z zmagovalko drugega polfinala Kerber – Dodin.

Prvi niz, ki ga je zmotil tudi naliv, se je končal po le 26 minutah. Slovenka je bila zelo prepričljiva, prvi servis je bil vrhunski – servirala je 14 "winnerjev" (nasprotnica osem), v celotnem nizu pa je naredila le štiri nevsiljene napake. V tretji igri je brez izgubljene točke naredila brejk, odvzem servisa ji je uspel še v peti igri za vodstvo s 4:1.

V drugem nizu, ko je bila Pliškova vse zanesljivejša, je bil ključen brejk v enajsti igri. 21-letna Ljubljančanka je nato na svoj servis ohranila mirne živce, se rešila po zaostanku 30:40 in nanizala tri točke za res veliko zmago in svoj prvi finale na turneji WTA (in za drugo zmago nad igralko iz prve deseterice sveta).

Izkoristila močan servis in vseskozi napadala

“Za mano je super dan. Ona je bila tekalno izjemna, zato sem si rekla, da lahko tudi jaz tečem cel dan. To je bila moja mentaliteta. Premikala sem jo po igrišču, morala sem biti odločna in ves čas napadalna. Rekla sem si, če ti bo to uspelo, boš na koncu dobila nagrado. Zdi se mi, da imam močen servis. In to moram izkoristiti. Tu mislim na servis plus ena. Zdelo se mi je tudi, da prej kot ji, kot mi rečemo v tenisu, vzamem čas, boljše je to zame. Ves čas sem si govorila, napadaj, napadaj. Te punce po navadi napadejo prve in potem nimaš možnosti. Verjamem, da imam tudi v finalu možnosti za zmago. V finalu bom napadala, želim si biti odločna, a hkrati potrpežljiva. Želim si ostati mentalno na takšnem nivoju kot danes,” je po polfinalnem dvoboju povedala Kaja Juvan.

Angelique Kerber je osvojila tri turnirje za grand slam, le na pariškem pesku ji ni šlo po načrtu. Leta 2012 in 2018 se je prebila do četrtfinala. Foto: EPA

S prebojem v finale bo v ponedeljek Kaja Juvan zanesljivo med prvih 70, če ji uspe osvojiti turnir, pa bo na 55. mestu.

Za Kerberjevo je pesek najslabša podlaga
V finalu se bo pomerila z Angelique Kerber, ki je napredovala po predaji Francozinje Oceane Dodin pri izidu 7:6 in 1:0 za Nemko. Trikratna zmagovalka turnirjev za grand slam se je že 31-krat uvrstila v finale, nazadnje pa je slavila lani junija v domačem Bad Homburgu. Takrat je bila to 13. lovorika v karieri nekdanje številke ena lestvice WTA.

Nemka je bila najboljša v Melbournu in New Yorku leta 2016, leta 2018 pa se je veselila uspeha kariere, ko je osvojila Wimbledon. Pesek je njena najslabša podlaga.