Alexander Zverev je lani v finalu ugnal Novaka Đokovića, potem ko je bil v polfinalu boljši od Rogerja Federerja. Tudi letos je prišel v O2 Areno zelo dobro pripravljen. Foto: Reuters

Prvi igralec sveta je prišel v London kljub poškodbi trebušne mišice in hitro se je videlo, da ni najbolje pripravljen. V šestem obračunu je prvič izgubil proti Nemcu po uri in 24 minutah. 22-letni Zverev, ki brani naslov v O2 Areni, je serviral 11 asov in zadel 20 "winnerjev". Še posebej forhend je deloval sijajno. Razmerje v osvojenih točkah je bilo kar 64:45.

Nadal je naredil 19 neizsiljenih napak. Igral je prvi dvoboj po 1. novembru v Parizu, ko nato zaradi poškodbe ni igral v polfinalu. Foto: Reuters

Nadal nemočen na servis Nemca
V peti igri je Nadal izgubil servis brez dobljene točke, Zverev je v celotnem prvem nizu oddal le štiri točke na svoj servis. Prvi niz je trajal le 35 minut. V drugem nizu je Španec izgubil začetni udarec že v uvodni igri. V drugi igri je nato dobil prvi točki in pri 0/30 je na tribunah završalo, navijači so želeli gledati izenačen obračun. Zverev ni dopustil nobene priložnosti za brejk in zanesljivo je zaključil obračun.

Cicipas je prvi niz dobil po podaljšani igri, drugega pa z edinim brejkom na tekmi, kar mu je uspelo v deveti igri za vodstvo 5:4. Foto: Reuters

Zverev se odlično počuti v O2 Areni
"Vso sezono sem imel velike težave, nič mi ni šlo po načrtu in zares mi veliko pomeni ta zmaga, saj branim lovoriko v Londonu. Pred letom dni sem osvojil največjo turnirsko zmago v karieri do zdaj. Rad sem se vrnil v O2 Areno. Že na treningu v petek sem se spomnil lanskega uspeha," je bil zadovoljen Zverev.

Prednost skopnela na 440 točk
Zaključni turnir bo dal odgovor, kateri igralec bo na koncu sezone zasedel prvo mesto na lestvici ATP. Trenutno ima vodilni Nadal še 440 točk prednosti pred Đokovićem. Vsaka zmaga v skupini je vredna 200 točk, v polfinalu 400 točk, v finalu pa 500. Če Nadal zmaga na dveh dvobojih skupinskega dela, mora Đokovič osvojiti turnir za številko ena ob koncu leta.

Uspešen začetek Cicipasa
Rus Medvedjev je do danes dobil vseh pet medsebojnih dvobojev, toda že po prvem nizu, v katerem sta bila tekmeca (oba prvič sodelujeta na zaključnem turnirju) zanesljiva na servisu, je bilo slutiti, da bo tokrat drugače. Po 54 minutah je po podaljšani igri (7:5) niz dobil Grk, potem ko je Medvedjev žogico poslal v mrežo. Cicipas je šel v uvodnem nizu 17-krat na mrežo, 13-krat je bil uspešen.

V drugem nizu je bila ključna deveta igra, ko je Cicipasu uspel brejk.

Na prvi servis je Cicipas osvojil 89 odstotkov točk (39/44). Medvedjev si ni priboril niti ene žoge za brejk, Cicipas pa štiri.

Iz vsake skupine v polfinale napredujeta po dva igralca.