Prvih treh točk v novi sezoni so se veselili gostje, ki so zasluženo slavili z 2:0. Po dveh neodločenih izidih proti Bravu in Olimpiji je Kalcer še neporažen, Aluminij, ki je v uvodnih dveh krogih prav tako dvakrat remiziral, pa v novi sezoni ostaja brez doseženega zadetka.

Radomljani so povedli v 42. minuti. Akcijo je začel Mateo Mežek, se spretno otresel nekaj domačih nogometašev, s podajo zaposlil Ivana Šarića, ki je v kazenskem prostoru našel Marka Zabukovnika, ta pa je žogo s 15 metrov poslal v zgornji levi kot vratarja Tiborja Banića.

V 79. minuti so Radomljani po hitrem protinapadu povišali vodstvo. Marko Božič je lepo podal Sandiju Nuhanoviću, ta pa je žogo izkušeno po tleh poslal v mrežo in rešil vprašanje zmagovalca.

Radomlje odlično formo potrdile tudi v Kidričevem
Stadion v Stožicah bo v nedeljo ob 20.15 gostil prvega od štirih prvenstvenih večnih derbijev. Foto: www.alesfevzer.com

V nedeljo prvi večni derbi
V nedeljo ob 20.15 bo večni derbi med Olimpijo in Mariborom.

Prvič po 22. februarju 2020 (v 21. krogu se je v Ljudskem vrtu zbralo 9000 gledalcev) bo derbi lahko privabil več tisoč navijačev, ki morajo izpolnjevati pogoje PCT. Pred tekmo bo pred stadionom brezplačno testiranje za vse obiskovalce. Omejitve števila gledalcev ni.