Jonah Radebaugh je bil s 14 točkami najboljši strelec Valencie proti Bayernu. Foto: EPA

Drugouvrščena Barcelona se je pobrala po porazu prejšnji teden proti madridskemu Realu in bila s 83:78 boljša od Maccabija. Mike Tobey je igral slabe četrt ure in ob metu 2/3 dosegel 5 točk.

Uspešne predstave nadaljuje Valencia. S peto zaporedno zmago je postavila klubski rekord v Evroligi, ko je tudi brez poškodovanega kapetana Bojana Dubljevića z 82:73 premagala Bayern. Z izkupičkom 12-10 je zdaj na sedmem mestu in v igri za končnico.

Klemen Prepelič je bil na parketu dobrih 15 minut in zbral 10 točk. Za dve je metal 1/1, trojke 1/2, proste mete pa 5/6. Dodal je skok in dve podaji. Na začetku zadnje četrtine je z uspešnim metom za tri točke popeljal gostitelje v vodstvo s 64:56 in nato dosegel še koš za 66:58.

Kandidaturo za končnico je oddal tudi Partizan, ki se je proti Asvelu veselil sedme zmage na zadnjih devetih tekmah (92:71). Ima po 11 zmag in porazov.

Peti poraz na zadnjih šestih srečanjih je doživela Baskonia (12-10), ki je morala v Milanu priznati premoč zadnjeuvrščeni Olimpii (89:83). Baski so bili na začetku januarja na vrhu lestvice, zdaj pa jih čaka ogorčen boj za uvrstitev med najboljših osem.