Virgil van Dijk se je takole poškodoval. Foto: Reuters

29-letni Nizozemec se je poškodoval v soboto na mestnem derbiju proti Evertonu (2:2), ko je nanj grobo startal vratar gostiteljev Jordan Pickford. Medtem ko je večina pričakovala rdeči karton in 11-metrovko, se je končalo brez kazni, ker je bil dosojen nedovoljen položaj. A odlični branilec tekme zaradi poškodbe ni mogel nadaljevati.

Klopp: Take poteze ne sodijo na igrišče
Nedeljski pregled je pokazal, da branilec potrebuje operacijo. Trener rdečih Jürgen Klopp je še pred objavo novice razmišljal o napornem urniku, ki ga je opravil Virgil van Dijk: "Ne vem, koliko tekem zaporedoma je odigral. Vedno je na voljo, saj igra tudi, če ga kaj boli. Včeraj res ni mogel nadaljevati. Zame je bila očitna enajstmetrovka. Čeprav je bil dosojen prepovedan položaj, bi vseeno lahko kaznovali Pickforda za prekršek. Ne bom rekel, da je namerno poškodoval van Dijka, a vratar si takih potez v kazenskem prostoru preprosto ne bi smel privoščiti."

Manuel Lanzini si je po zadnjem golu dal duška. Foto: Reuters

Tottenham zapravil vodstvo s 3:0
Prve tri nedeljske tekme so poskrbele za tri remije. Prav nihče si najbrž ni mislil, da se bo tako končal londonski derbi, saj je Tottenham proti West Hamu že v 16. minuti po drugem golu Harryja Kana povedel s 3:0. Preobrat se je zgodil v zadnjih desetih minutah, zadnji gol je padel v četrti minuti sodnikovega podaljška, ko je bil natančen Manuel Lanzini. Argentinec je zadel s pravo bombo, udaril je približno 25 metrov od vrat, žoga je blizu stičišča prečke in vratnice prečkala golovo črto. Evrogol, vreden točke!