Tim Hardaway Jr. je 10 izmed 27 točk dosegel v zadnji četrtini, ko so Mavericksi povozili Utah. Foto: Reuters

Utah je zadel kar 21 trojk, kar je le ena manj od klubskega rekorda. Po dveh minutah drugega polčasa si je priigral že 22 točk naskoka (78:56). Trener Jazzerjev Quin Snyder je v drugem delu namenil počitek nosilcem igre, rezervisti pa so zapravili veliko prednost. Zvezdnik Donovan Mitchell je počival po maratonu proti Denverju, ki so ga Nuggetsi v soboto dobili po dveh podaljških.

Uspešna vrnitev Dragića na parket

To je bila največja vrnitev Mavericksov po februarju 2016. Tim Hardaway Jr. je bil najboljši strelec tekme s 27 točkami, 10 jih je nanizal v zadnji četrtini. Seth Curry je zadel štiri trojke in prispeval 22 točk. Boban Marjanović je dodal 20 točk in 9 skokov. Pri Utahu je Jordan Clarkson v prvem polčasu zadel pet trojk, v drugem delu pa ni več igral.

"Igrali smo tri podaljške na petih tekmah v Orlandu in odločil sem se, da odpočijem nosilce igre, ki so odigrali največ minut. Vsi igralci so zdravi, vendar imamo že v torek novo tekmo in pred končnico želimo biti spočiti," je poudaril Carlisle, ki je bil seveda navdušen: "Užival sem v naši vrnitvi, saj obožujem zmage in sovražim poraze."

Izvrstna podaja Dragića za zabijanje Adebaya

Utah s 13 trojkami do visoke prednosti ob odmoru
Mavericksi so začeli z zelo nenavadno peterko. J. J. Barea, Tim Hardaway, Seth Curry, Justin Jackson in Boban Marjanović so dobro odprli srečanje in si sredi uvodne četrtine priigrali šest točk naskoka (11:17). Utahu je s serijo trojk uspel preobrat. V uvodni četrtini so bili Jazzerji natančni kar osemkrat (38:30).

Marjanović je bil najbolj razigran pri Dallasu, visoki center je do odmora nanizal 14 točk. Končnica prvega polčasa je znova pripadla Utahu, ki je z delnim izidom 15:2 prišel do visoke prednosti (70:54). Jordan Clarkson je bil trikrat natančen izza črte. Ekipa iz Salt Lake Cityja je do odmora zadela kar 13 trojk, Clarkson je bil natančen petkrat, veteran Mike Conley in Georges Niang pa po trikrat.

Boban Marjanović je začel v prvi peterki in bil najboljši strelec Dallasa v prvem polčasu s 14 točkami. Foto: Reuters

Dallas z izjemno zadnjo četrtino do preobrata
Tudi na začetku drugega polčasa so bili Jazzerji razigrani, Emmanuel Mudiay je s trojko poskrbel za najvišjo prednost na tekmi (78:56). Snyder se je odločil, da bo preizkusil rezerviste, ki pa se niso izkazali. Mavericksi so z osmimi zaporednimi točkami znižali na 88:78. Po koncu tretje četrtine je imel Utah še vedno lep naskok (100:88).

Snyder se je odločil, da bodo nosilci igre počivali in Dallas je to znal unovčiti. Utah na začetku zadnje četrtine kar štiri minute in pol ni dosegel niti točke, Maxi Kleber pa jih je nanizal devet in Dallas je z delnim izidom 13:0 povedel (101:103). V končnici je bil dvakrat zapored izza črte natančen Hardaway, nato pa je dve trojki zapored zadel še Seth Curry. Utah je deloval razglašeno in je zmogel le 14 točk v zadnjih 12 minutah.

Goran Dragić se bo verjetno še večkrat srečal s Pacersi v naslednjem tednu. Foto: Reuters

Gladka zmaga Miamija ob vrnitvi Dragića
Miami je odpravil Indiano s 114:92. Odločilna je bila tretja četrtina, ko si je Vročica z delnim izidom 35:17 priigrala odločilno prednost.

Goran Dragić je počival dve tekmi zaradi zvitega levega gležnja. Tokrat je bil na parketu pol ure in dosegel je 11 točk. Jimmy Butler se je vrnil po treh tekmah odmora zaradi poškodbe stopala, prispeval je 19 točk in 11 skokov. T.J. Warren se ni izkazal. Pred tekmo je imel povprečje 34,8 točke v "mehurčku", v soboto je potopil LA Lakerse, tokrat pa je zmogel le 12 točk.

Miami je dobil vse tri tekme z Indiano v tej sezoni, že naslednji teden pa bi se lahko ekipi srečali v prvem končnice. Še prej se bosta moštvi pomerili v petek, ko je na sporedu zadnji večer rednega dela.

Kyle Kuzma je prejemal čestitke soigralcev po izjemni trojki. Foto: Reuters

Nov poraz Bucksov brez Antetokounmpa
V ponovitvi lanskega finala Vzhoda je Toronto ugnal Milwaukee s 114:106. Bucksi v Orlandu še niso našli prave forme, saj so dobili le dve izmed šestih tekem. Toronto je precej boljši, nanizal je pet zmag na šestih tekmah in si zagotovil drugo mesto na Vzhodu.

Giannis Antetokounmpo je izpustil tekmo, saj je moral na operacijo zoba. Trener Mike Bundenholzer je pojasnil, da zelo verjetno ne bo igral tudi na zadnjih dveh tekmah rednega dela.

Tudi Toronto je bil zelo oslabljen. Kyle Lowry ima bolečine v hrbtu, Serge Ibaka in Fred VanVleet pa nista hotela še poslabšati poškodbe kolena. Priložnost je dobil Chris Boucher, ki je s 25 točkami postavil rekord kariere.

Kuzma odločil s trojko štiri desetinke pred koncem
Izjemno napet je bil večerni derbi. LA Lakersi so premagali Denver s 124:121. Nobena ekipa si ni uspela priigrati več kot sedem točk naskoka. V zadnje pol minute sta Monte Morris in PJ Dozier zgrešila prosta meta in izid je bil izenačen na 121:121. Zadnji napad so imeli Jezerniki. Anthony Davis je na desni strani našel Kyla Kuzmo, ki je zadel trojko štiri desetinke pred koncem. Tudi visoki Bol Bol ga ni uspel zaustaviti.

"Trener se je ob minuti odmora odločil, da bom imel zadnji met. To je bila uigrana akcija in uspelo nam je. V takem trenutku se ne smeš obotavljati, ampak se moraš takoj odločiti za met," je bil zadovoljen Kuzma, ki je dosegel 25 točk. LeBron James jih je nasul 29, Davis pa 27. Pri Denverju je kar osem košarkarjev preseglo 10 točk, največ jih je dosegel Dozier (18).

Tekme 10. avgusta:
UTAH – DALLAS
114:122 (38:30, 32:24, 30:34, 14:34)
Clarkson 18 (5/7 za tri), Tucker 17, Mudiay 14, Niang 13 (4/4 za tri), Conley (3/4 za tri) in Gobert po 9, Ingles, Davis in Wright Foreman po 7, Bradley in Oni po 5, Brantley 3; Hardaway Jr. 27 (11/15 iz igre, 3/6 za tri), Se. Curry 22 (4/6 za tri), Marjanović 20 in 9 skokov, Barea 18, Burke 14, Kleber 11, Reaves in Wright po 4, Jackson 2.

MIAMI – INDIANA 114:92
Butler 19 in 11 skokov, Jones Jr. 18 (9/11 iz igre), Herro 17, Crowder (4/6 za tri) in Robinson po 14, Dragić 11 (5/16 iz igre, 1/6 za tri, prosti meti 0/1), 9 podaj in 6 skokov v 30 minutah, Adebayo 10 in 9 skokov, Olynyk 8, Vincent 3; Oladipo 14 (3/5 za tri), Brogdon in Warren (5/14 iz igre) po 12, McDermott in Turner 9, A. Holiday 8, McConnell in J. Holiday po 7, Sumnewr 5, Sampson 4, Johnson 3, Bitadze 2.

PHOENIX – OKLAHOMA CITY 128:101
Booker 35 (9/17 iz igre, 3/5 za tri, prosti meti 14/14), Bridges (5/8 za tri) in Johnson po 18, Šarić 16, Payne 14; Bazley 22 in 10 skokov, Nadier 15, Paul 14 in 7 podaj, Muscala 11.

MILWAUKEE – TORONTO 106:114
Korver 19 (5/6 za tri), Middleton 17, Hill 14 (4/8 za tri), B. Lopez in Connaughton po 12, Antetokounmpo ni igral; Boucher 25 in 11 skokov, Thomas 22 (4/8 za tri), Powell 21 (4/5 za tri), Siakam 14.

LA LAKERS – DENVER 124:121
James 29 (9/21 iz igre, 5/11 za tri) in 12 podaj, Davis 27 (9/15 iz igre), Kuzma 25, Waiters 12, Green 11 (3/5 za tri); Dozier 18 (2/2 za tri), Porter 15 (3/3 za tri), Murray in Morris po 14, Millsap 13.