Andrej Hebar se je izkazal z izjemnim strelom z desne strani v 48. minuti. Poleg zadetka je zbral še dve podaji. Foto: www.alesfevzer.com

Železarji so trojček domačih tekem v tem tednu začeli proti ambicioznim mladim rdečim bikom iz Salzburga. Gostje iz Solnograškega se borijo za četrto mesto po rednem delu tekmovanja, ki neposredno vodi v četrtfinale.

Jezovšek mojstrsko načel mrežo Salzburga
Ko je na kazenski klopi sedel Oskar Maier, je Žan Jezovšek izjemno prodrl po desni strani in iz bližine ukanil vratarja Floriana Bugla. Takoj po sodniškem metu so Salzburžani prodrli v napadalno tretjino in izpeljali lepo kombinacijo, ki jo je pred golom uspešno zaključil Thomas Heigl. V nadaljevanju so gostje zatresli še okvir vrat.

Gostje po zaostanku z 1:3 do izenačenja
Priložnosti so se v odprti tekmi vrstile na obeh straneh. V 25. minuti je z natančnim strelom Francesco Pinelli dosegel prvenec v Alpski ligi. Le minuto zatem je bil znova na delu prvi jeseniški napad. Slabo izbijanje gostujočega čuvaja mreže Bugla je prestregel Blaž Tomaževič, ki je podal do Jake Sodje in na semaforju je pisalo 3:1. V 37. minuti so imeli gostje "power play", ker so imeli Jeseničani preveč igralcev na ledu. Po strelu je plošček pred vrati Usa v mrežo preusmeril Josef Eham.

Salzburg je v zadnji tretjini pritisnil na vrata Usa. To se jim je obrestovalo v 44. minuti, ko se je z drugim zadetkom na tekmi izkazal Heigl. Veselje je trajalo le 21 sekund. Sodnik je po prekršku gostov dvignil roko, iz vrat je zadrsal Us in železarji so napadli s šestimi igralci. Številčno premoč je s strelom z razdalje unovčil Tomaževič, ki je poskrbel za novo vodstvo.
V 48. minuti je plošček lepo zaokrožil pri "power playu". Po desetih sekundah je z natančnim strelom plošček pod prečko poslal kapetan Andrej Hebar.

Glavič postavil piko na i
Jeseničani so se nato sprostili in imenitno zaključili tekmo. V 53. minuti je podajo Pinellija in Hebarja izkoristil Glavič. Pet minut pred koncem srečanja je grd nalet v glavo prejel Sašo Rajsar, a je brez vidnejših posledic zapustil ledeno ploskev. Končni izid je postavil Glavič po podaji Pinelli v 57. minuti. Razmerje v strelih na vrata je bilo 28:31.

V četrtek čaka Jeseničane obračun z Rittnom, v soboto pa bodo gostili še ekipo Asiaga. To bosta dve dobri "generalki" za derbi v Tivoliju naslednjo sredo.

Planko po treh letih znova v Podmežakli
Tekmo je s tribune spremljal tudi 27-letni branilec David Planko, ki je rdeči dres nosil že v sezoni 2017/18. Takrat je na 48 tekmah v Alpski ligi dosegel 22 točk, v državnem prvenstvu pa se je skupaj s soigralci veselil naslova državnih prvakov.

Planko je letošnjo sezono začel v dresu Olimpije. Na začetku januarja je moral oditi, poleg njega sta Tivoli zapustila tudi Jure Sotlar in Janez Orehek.

Pred tremi leti sem že igral na Jesenicah. Vem kako delajo in razmišljajo, zato po pogovoru z vodstvom kluba nisem imel težke izbire. Z veliko fanti sem že igral skupaj. Igrajo zelo dober hokej, zato se veselim, da se bom ekipi pridružil. Pomagal ji bom po najboljših močeh pri doseganju zastavljenih ciljev," je poudaril Planko, ki no nosil številko 44.

Prihajamo v najpomembnejši del sezone, zato se nam je v klubu zdelo smiselno, da dodamo še nekaj moči in izkušenj v branilske vrste. David ima za seboj že kar nekaj sezon v Alpski ligi, uspel jo je tudi osvojiti. V teh zadnjih letih je pokazal za kakšnega branilca gre. Zato smo veseli, da bo do konca sezone igral v jeseniškem dresu,” je dodal športni direktor Marcel Rodman.

Številne poškodbe pri Olimpiji
Olimpija je sredi malce lažje razporeda srečanj. Prejšnji teden je dvakrat odpravila zadnjeuvrščeni Linz, tokrat pa je odnesla tri točke iz sejemske dvorane v Celovcu. Trener Raimo Summanen ima največ skrbi zaradi poškodovanih igralcev. Gal Koren je morda že končal sezono, tudi Martin Bohinc in Mark Sever sta odsotna, Miha Zajc pa naj bi se kmalu vrnil.

Branilec Nejc Brus je tokrat igral v vlogi napadalca in se izkazal z zadetkom v 22.  minuti. Foto: SŽ Olimpija/Eva Brili Grebenar
Branilec Nejc Brus je tokrat igral v vlogi napadalca in se izkazal z zadetkom v 22. minuti. Foto: SŽ Olimpija/Eva Brili Grebenar

Celovčani v drugi tretjini brez strela na vrata
Žiga Pance in Žiga Pešut sta že do 6. minute poskrbela za vodstvo z 2:0. V prvem delu nato golov ni bilo več. V drugi tretji je bilo razmerje strelov na vrata neverjetnih 0:16. Nejc Brus, Nik Simšič, Anej Kujavec, Pešut in Anže Ropret so že precej pred koncem tekme pričakovano odločili, kdo bo zmagovalec.

A tudi tokrat ljubljanski ekipi ni uspelo ohraniti mreže nedotaknjene, Celovčani so ob igralcu več v 53. minuti le dosegli častni zadetek. Paavo Hölsä je klonil po strelu Marcela Wittinga. Končno razmerje v strelih je bilo 10:42.

Serijo tekem s slabšimi ekipami bodo Ljubljančani končali v četrtek, ko bodo z današnjimi tekmeci igrali še v Tivoliju. V soboto nato sledi gostovanje v Dornbirnu pri Bregenzerwaldu, ki bo že precej težja preizkušnja.