Andre Myhrer je največji uspeh dosegel v Pjongčangu, ko je osvojil naslov olimpijskega prvaka. Foto: Reuters

37-letni Myhrer je vrhunec kariere doživel pred dvema letoma na olimpijskih igrah v Pjongčangu, kjer je osvojil zlato medaljo v slalomu. Osem let prej je bil v Vancouvru bronast.

V svetovnem pokalu je dobil osem tekem. V sezoni 2011/12 je osvojil slalomski kristalni globus.

Kariero je nameraval končati že lani, a se je odloči, da vztraja še eno sezono, vendar samo v slalomu. Postavil si je cilj, da zmaga še dvakrat in da konča z okroglimi desetimi zmagami v svetovnem pokalu, vendar več od enih stopničk (decembra v Val d'Iseru je bil drugi) ni dosegel.

37-letni Myhrer končal bogato kariero

V svetovnem pokalu je zadnjič zmagal 1. januarja 2018 na paralelnem slalomu v Oslu (video spodaj).

Karieri sta končala tudi Nemec Fritz Dopfer in Norvežanka Nina Haver Loeseth. Oba sta imela precej težav s poškodbami. 32-letni Dopfer je bil specialist za tehnični disciplini, v svetovnem pokalu je bil devetkrat na zmagovalnem odru, ima tudi medaljo svetovnega prvenstva. Haver Loeseth je dvakrat zmagala v svetovnem pokalu (v slalomu), v Pjongčangu pa je osvojila olimpijski bron.