Filip Flisar je na sedmih krosih svetovenga pokala najboljši izid dosegel na drugi tekmi v Idre Fjällu na Švedskem, ko je bil deseti, medtem ko je na svetovnem prvenstvu v Park Cityju zasedel osmo mesto. Foto: Reuters

Najboljši slovenski smučar prostega sloga Filip Flisar je nastopal v drugi od osmih skupin osmine finala. 31-letni Pohorec z rdečim dresom je bil po neprepričljivem štartu hitro zaprt s stranil Avstrijca Daniela Traxlerja. Slovenec je vseeno še napadel prvi dve mesti, pri čemer se je sredi proge zapletel z Nemcem Danielom Bochnacker, se obrnil in ostal brez možnosti za napredovanje.

Na koncu slavila Švicar in Švedinja
V velikem finalu je prvi ciljno črto prečkal Švicar Ryan Regez pred Nemcem Florianom Wilmsmannom in Kanadčanom Kevinom Druryjem. Brez zmagovalnih stopničk je ostal Švicar Alex Fiva. Mariborčan se je moral zadovoljiti s 25. mestom.

V skupnem seštevku je prvi Francoz Bastien Midol s 460 točkami, drugi je Fiva z 293. Flisar je na 26. mestu, zbral je 68 točk.

Med ženskami je bila najboljša Švedinja Sandra Naeslund, drugo mesto je osvojila njena rojakinja Lisa Andersson, tretje pa Francozinja Alizee Baron.