Dorothea Wierer je združila moči z rojakom Lukasom Hoferjem in suvereno osvojila tekmo mešanih dvojic. Foto: EPA

Zvečer je na prizorišču olimpijskih iger iz leta 2002 potekala tekma standardnih mešanih štafet, ki je bila tudi zadnja preizkušnja pred marčevskim svetovnim prvenstvom na Švedskem. Slovenske barve so branili Mitja Drinovec, Rok Tršan, Urška Poje in Lea Einfalt. Slovenci so bili po prvi predaji 11., nato so zdrsnili na 16. mesto, napredovali na 15., nato pa so jih ustavili zaradi kroga zaostanka.

V ospredju so Francozi z odličnim strelskim nastopom, potrebovali so vsega 3 poprave, prehiteli Nemce in nenatančne Norvežane, ki so skupno šli v dva kazenska kroga in ob tem porabili kar 11 rezervnih nabojev, a vseeno prišli na zmagovalni oder.

Italijana, Avstrijca in Francoza
Italijana Lukas Hofer in Dorothea Wierer sta zmagovalca tekme mešanih parov na biatlonskem svetovnem pokalu v Soldier Hollowu v ZDA. Drugo mesto sta z zaostankom 22 sekund osvojila Avstrijca Simon Eder in Lisa Theresa Hauser, tretje pa Francoza Julia Simon in Antonin Guigonnat, ki sta zaostala 50 sekund.

V drugi predaji dva kazenska kroga
Med 22 mešanimi dvojicami je bila na štartu tudi Slovenija s številko 11, nastopila sta Miha Dovžan in Polona Klemenčič. Slovenca sta zaostala 3:09 minute in zasedla 16. mesto. Višjo uvrstitev sta zapravila v drugi predaji, ko je morala Klemenčičeva dvakrat v kazenski krog. Pred tem je Dovžan dobro nastopil v prvi predaji, opravil nastop z eno popravo na strelišču in predal kot osmi, a imel le dobrih sedem sekund zaostanka za vodilnim.

V nadaljevanju je napako naredila Klemenčičeva in do konca tekme Slovenca svojega položaja nista popravila. Tudi Klemenčičeva je drugo polovico svoje naloge opravila zelo dobro, saj je z desetimi naboji zadela vseh 10 tarč.

BIATLON - SVETOVNI POKAL

Miha Dovžan je v petek osvojil 25. mesto, kar je njegov drugi najboljši izid kariere v svetovnem pokalu. Foto: BoBo