Zmagoslavni dvig rok Clementa Noela ob krstni zmagi za svetovni pokal v karieri. Foto: EPA
Nova generacija

Da 21-letni Clement Noel predstavlja novo generacijo odličnih slalomistov, je dokazal že pred tednom dni v Adelbodnu, ko je slalomsko preizkušnjo za svetovni pokal končal na drugem mestu. Zaostal je le za Marcelom Hirscherjem, tretji je bil Henrik Kristoffersen. Ob današnji zmagi sta to tudi njegovi edini uvrstitvi na stopničke.

21-letni smučar iz Remiremonta je imel po prvi vožnji 42 stotink sekunde prednosti pred najbližjim zasledovalcem, Avstrijcem Manuelom Fellerjem. Ta je finalni nastop odsmučal odlično in za dve stotinki sekunde ugnal rojaka Marcela Hirscherja.

Ko je že kazalo, da bo dosegel svojo prvo zmago v karieri, pa je svoje opravil Noel, ki je s pogumnim smučanjem v zgornjem delu še nekoliko povečal prednost, nato pa malce popustil v spodnjem delu, a je storil dovolj, da je ciljno črto prečkal s prednostjo osmih stotink sekunde.

Marcel Hirscher z razpletom tekme ni bil pretirano zadovoljen. Foto: EPA

V prvi vožnji slabo sekundo pred Hirscherjem!
Noel je bil izjemen tudi v prvi vožnji, v kateri je za skoraj sekundo ugnal najboljšega slalomista iz zadnjih let Hirscherja (+0,91). Henrik Kristoffersen in Alexis Pinturault sta zaostala za več kot sedem desetink. V zadnjem mesecu dni je bil Hirscher zmagovalec Saalbacha, Zagreba in Adelbodna, kjer je bil pretekli konec tedna najhitrejši še v veleslalomu. Tokrat je moral priznati premoč mlajšemu smučarju.

Štefan Hadalin je upal na tretjo uvrstitev med deseterico v letošnji zimi. Na koncu se je moral zadovoljiti s 14. mestom, za desetim je zaostal za pol sekunde. Foto: Reuters
Francoz Noel odbil napad Fellerja in Hirscherja

Hadalin slovenski adut za deseterico, na koncu 14.
Najboljši slovenski slalomist Štefan Hadalin je potrdil dvig forme in si je po hitrem zgornjem delu na koncu za napad v finalu priboril 11. mesto, s čimer je bil med vodilno petnajsterico smučar z najvišjo štartno številko. Toda v finalu se mu ni vse izšlo po načrtih. Z nekoliko slabše odpeljanim spodnjim delom je precej zaostal za tedaj vodilnim Christianom Hirschbuehlom. Na koncu je osvojil 14. mesto, za zmagovalcem je zaostal za dobri dve sekundi (+2,03). Drugi Slovenec na štartu wengenskega slaloma Jakob Špik je odstopil.