Slovenske smučarske skakalke so izvrstno sezono (na olimpijskih igrah so osvojile dve zlati in eno bronasto kolajno, na zadnjih enajstih tekmah svetovnega pokala pa so štirikrat slavile, sedemkrat zasedle drugo ter štirikrat tretje mesto) kronale s prvo trojno zmago v svetovnem pokalu.

Bogataj, dvakratna olimpijska prvakinja iz Pekinga, je v finalu skočila 100 m in z drugega mesta skočila na vrh. Po 93 m dolgem skoku pa je morala mesti zamenjati po prvi seriji vodilna Križnar. Klinec je na tretjo stopničko zmagovalnega odra skočila s petega mesta po prvi seriji, potem ko je v finalu pristala pri 96,5 m.

Zadnja tekma sezone: skoki Slovenk v finalni seriji

Bogataj in Križnar blesteli že v kvalifikacijah in prvi seriji
Nov uspešen skakalni dan je nakazal že razplet kvalifikacij. Bogataj je na srednji skakalnici v Oberhofu (HS 100) namreč skočila kar 101 meter in bila s 140,2 točke najboljša v kvalifikacijah, tik pred Križnar (95,5/138,1), ki je skočila z eno mesto nižjega zaletišča.

Zmagovalka svetovnega pokala v pretekli sezoni Križnar je v prvi seriji skočila 97,5 m z dveh mest nižjega naleta in je imela majhno prednost pred dvakratno olimpijsko prvakinjo Bogataj. Ta je skočila dva metra manj.

"Zelo sem vesela, to je moja druga zmaga v svetovnem pokalu. Sem nekoliko utrujena, a vseeno vesela, da mi je uspelo prikazati dva dobra skoka. Skakalnica je nekaj posebnega, mi je všeč, saj dobro skačem. Zadnja dva dneva sta bila zame zelo uspešna," je za Mednarodno smučarsko zvezo po koncu tekme dejala Bogataj.

"Končali smo sezono. Tekma je bila zanima, kot majhno državno prvenstvo. Zelo sem vesela, da sem dala piko na i, da smo tri Slovenke stale na stopničkah. To je bil tudi eden izmed ciljev – dvigniti pokal narodov. To je bila že lanska želja, a nam je uspelo letos. Res sem vesela, da sem lahko del te ekipe. Hkrati pa sem tudi malo žalostna, ker odhajata dve zelo pomembni osebi te ekipe, ki ju bom zelo pogrešala," je po tekmi pristavila Križnar.

Zadnji skok Špele Rogelj v karieri

Zadnja tekma Špele Rogelj
Na zadnji tekmi v karieri je imela lepo priložnost za šeste stopničke Špela Rogelj (252,5), a je v finalu skočila nekoliko slabše, izgubila tri mesta in vseeno končala na visokem šestem mestu.

V finalu sta nastopili še Nika Prevc in Jerneja Brecl. Mladinska svetovna prvakinja Prevc (219,2) je končala na 12. mestu. Še precej bolj je po razpredelnici padla Brecl (201,3), ki je izgubila 12 mest in zadnjo tekmo sezone sklenila na 24. mestu.

Čustven dan v slovenski ekipi
Po zadnjem skoku so 27-letno Špelo Rogelj v izteku pričakale reprezentančne kolegice in glavni trener slovenske ekipe Zoran Zupančič. Tudi pri Mednarodni smučarski zvezi so se s posebno grafiko in darilom ter rožami poklonili eni izmed pionirk ne samo slovenskih, temveč na splošno ženskih smučarskih skokov v svetovnem pokalu.

Zadnja tekma sezone: skoki Slovenk v prvi seriji

Zupančič: Odstopam, da bi se stvari spremenile na boljše
Danes je bilo še posebej čustveno v slovenski ekipi, saj jo je Zupančič vodil zadnjič, kar je po tekmi potrdila tudi Bogataj.

"Finale štiriletnega obdobja, trojne stopničke, trofeja za zmago v pokalu narodov. Delo je narejeno. Hvala ekipi, dekletom, pomočnikoma in vsem širšim pomočnikom, ki so kadar koli stali za vsem tem rezultatom," je o slovesu dejal glavni trener Zupančič, ki je nepričakovano odstopil z mesta glavnega trenerja. Zupančič ni našel skupnega jezika s Smučarsko zvezo Slovenije. Za TV Slovenija je odstop komentiral tako: "Za svojo ekipo sem dal srce, z veseljem bi nadaljeval, vendar so stvari take, kot sem že omenil ... Odstopam, da bi se stvari spremenile na boljše."