Olga Savjalova je za Rusijo osvojila prvo zlato medaljo v Saporu. Foto: Reuters
Kristin Steira
Kristin Steira je osvojila drugo medaljo na SP-jih. Prvič je med najboljše posegla pred dvema letoma, ko je bila v Oberstdorfu prav tako bronasta na zasledovalni tekmi. Foto: Reuters
Smučarke tekačice
Prizor iz štarta tekme. Petra Majdič je takoj za Virpi Kuitunen (številka 1). Foto: Reuters
Evi Sachenbacher
Evi Sachenbacher je v ciljnem šprintu potegnila najkrajšo. Foto: Reuters
Savjalova zlata, Majdičeva 16.

Zlato je osvojila Rusinja Olga Savjalova, ki letos v svetovnem pokalu ni blestela, saj je na šele 16. mestu. Formo je dvignila tik pred prvenstvom, saj je v Davosu osvojila 2. mesto na 10 kilometrov. V ciljnem šprintu četverice sta medalji osvojili še Čehinja Katerina Neumannova in Norvežanka Kristin Steira. Z dolgim nosom je ostala Nemka Evi Sachenbacher.

34-letna Rusinja je osvojila četrto medaljo na svetovnih prvenstvih. Zlata je bila še pred štirimi leti, ko v je Val di Fiemmeju slavila na 30 kilometrov.

Majdičeva začela sanjsko, nato popustila
Petra Majdič je prvih 5 kilometrov v klasiki celo vodila, nato pa popustila, saj je bila že ob menjavi smuči 2,5 km naprej le 14. Na 10 kilometru je za vodilno skupino zaostaja le 20 sekund, nato pa na težjem klancu, kjer so prevladovale lažje tekmovalke, veliko izgubila. Še slabše je šlo vodilni v svetovnem pokalu. Finka Virpi Kuitunen je odstopila v 11. kilometru, potem ko je bilo jasno, da bo tekmo končala le okoli 10. mesta.

"Problem, ki ga je opazilo tudi veliko drugih reprezentanc, je bila utrujenost od sprinta. Videli smo, da tako Norvežanka Marit Björgen kot tudi Finka Virpi Kuitunen, ki sta bili uspešni na sprinterskih preizkušnjah, nista mogli držati priključka z najhitrejšimi, enako velja tudi za Petro," je teorijo o utrujenosti potrdil pomočnik trenerja Marko Gracer.