Petra Vlhova je na začetku sezone razred zase. Foto: EPA

Moltzanova je v drugi vožnji finala padla, a kljub temu dosegla uspeh kariere. Prvič se je povzpela na zmagovalni oder tekme za svetovni pokal. Tretje mesto je zasedla Švicarka Lara Gut Behrami, ki se je prvič v svoji bogati karieri uvrstila na stopničke paralelne tekme. V malem finalu je ugnala Švedinjo Saro Hector.

Vlhova, tretja v kvalifikacijah, je do tretje zmage v paralelnih disciplinah prišla po zelo izenačenih bojih, z izjemo finala je po prvih vožnjah vedno zaostajala. Najprej je za štiri stotinke premagala Nizozemko Adriano Jelinkovo, nato z enako prednostjo Italijanko Federico Brignone, pred finalom pa je bila le za stotinko hitrejša od Hectorjeve. V finalu je bila nato v prvo boljša od Američanke, ki je potem na modri progi padla.

Paula Moltzan je presenetila z drugim mestom.
Paula Moltzan je presenetila z drugim mestom. "V finalni vožnji sem preveč tvegala. Moj cilj je bil preboj med najboljših 30, morda v osmino finala. Finala res nisem pričakovala," je dejala Američanka. Foto: EPA

"To je bil res naporen dan. V vsaki vožnji sem morala iztisniti maksimum, saj sem večkrat zaostajala po prvi vožnji. Celotno poletje sem garala za te tri zaporedne zmage. Morda se komu zdi, da je enostavno, a niti slučajno ni bilo lahko priti do najvišje stopničke," je bila zadovoljna Slovakinja, ki je dobila tudi oba slaloma pretekli konec tedna v Leviju.

Stjernesundova v drugi vožnji hitrejša od Robnikove
Edina slovenska predstavnica v izločilnih bojih Robnikova je izgubila prvi obračun. Na rdeči progi je bila sicer za osem stotink sekunde hitrejša od Norvežanke Thee Louise Stjernesund, a je v drugo prednost zapravila, tekmica je bila boljša za 44 stotink sekunde. Robnikova je prejela 24 točk svetovnega pokala za končno 11. mesto.

Najboljša Slovenka v kvalifikacijah je bila z desetim mestom Robnikova (+0,46), ki se je kot edina izmed peterice uvrstila v izločilne boje. Meta Hrovat je zasedla 20. mesto (+0,88), Neja Dvornik je bila 32. (+1,16), Ana Bucik 43. (+1,51), Maruša Ferk pa je slovenske nastope sklenila na 51. mestu (+1,86).

Poljšak: Ena manjša napaka stala uvrstitev v četrtfinale
"Lahko bi rekla, da sem s smučanjem zadovoljna, vsekakor pa so določeni deli, na katerih sem delala manjše napake. Malce si očitam, ker mi ni uspelo to, kar sem si zadala. Na koncu sem z rezultatom vseeno lahko zadovoljna," je dejala Robnikova.

"To je bila zelo lepa paralelna tekma s fenomenalno dobrimi pogoji, dobrim smučanjem vseh tekmovalk, tudi Tina je naredila odlične kvalifikacije, na sami tekmi na izločanje jo je samo ena manjša napaka stala uvrstitev v četrtfinale," je bil zadovoljen trener Robnikove Sergej Poljšak.

Gut Behramijeva najboljša v kvalifikacijah
Kvalifikacije je dobila Švicarka Lara Gut Behrami, drugo mesto je pripadlo Švedinji Sari Hector, tretja pa je bila Vlhova (+0,24). V izločilne boje edine posamične paralelne tekme v sezoni 2020/21 se je uvrstilo 16 najboljših.

V petek bo na sporedu še moška paralelna tekma. V kvalifikacijah paralelnega veleslaloma bodo nastopili Žan Kranjec, Štefan Hadalin in Martin Čater.