10. L. GUT-BEHRAMI      ŠVI       151
 ...
 15. I. ŠTUHEC           SLO       115
 38. M. FERK SAIONI      SLO         8

Švicarka, ki je bila najhitrejša že na četrtkovem treningu, je bila tudi tokrat razred zase. V drsalnem delu je razvila visoko hitrost, v tehničnem je bila izjemno natančna in suverena, zato njena zmaga tako rekoč nikoli ni bila pod vprašajem.

Na koncu se ji je ša najbolj približala rojakinja Jasmine Flury s štartno številko 12, ki je bila enakovredna predvsem v zgornjem in srednjem delu, v spodnjem pa je na progi pustila pol sekunde, kar je bilo na koncu dovolj za drugo mesto (+0,51).

Avstrijsko čast je s tretjim mestom rešila Cornelia Hütter, ki je v zgornjem in srednjem delu še držala stik z najboljšima, v spodnjem pa ji ni uspelo razviti dovolj visoke hitrosti (bila je slabih 5 km/h počasnejša od zmagovalke), zaradi česar se je zaostanek povečal na slabih osem desetink (+0,78).

Na štartu sta bili tudi slovenski smukačici Ilka Štuhec in Maruša Ferk Saioni. Prva je imela ta teden precej težav s kolenom, te so ji sledile tudi na tekmi, že v zgornjem delu je zaostajala več kot sekundo, zaostanek se je do cilja le še večal, na koncu je znašal dve sekundi in 88 stotink. Dolgo časa je bila uvrščena na zadnje mesto, na koncu se je vendarle uvrstila med najboljših 30, zasedla je 27. mesto. Ferk Saioni (+3,10) je končala na 30. mestu.

Štuhec: Cilj je bil, da odmislim bolečino
"Kot se je verjetno tudi videlo, je bilo na najtežjem delu danes bolj boj za preživetje, kot napadalno smučanje. Kar se tiče kolena, ni ravno super, ampak je vsak dan boljše. To je bil današnji cilj, da danes odmislim bolečino in se probam čim bolj 'vreči dol'. V eni sekundi je to seveda težko popolno preklopiti in si reči pri sebi, da si zdaj pa zelo samozavesten in greš na polno, saj je bil šele tretji dan na smučkah po Cortini. To se pozna, ampak v bistvu se je vse kar dobro obneslo in je to odličen pokazatelj za naprej. Vseeno pa jutri ne bom nastopila na superveleslalomu. Proga tukaj je zelo zahtevna in moj superveleslalom v tej sezoni ni na takšni ravni. Nesmiselno bi bilo izzivati in smo se z ekipo odločili, da gremo raje domov. Raje bomo izkoristili dan počitka več, v sredo pa že zgodaj zjutraj odidemo proti Pekingu," je po tekmi dejala Ilka Štuhec, ki tako na nedeljskem superveleslalomu ne bo nastopila.

Na štartu sobotnega smuka v Garmisch-Partenkirchnu je bilo zaradi bližajočih se olimpijskih iger na Kitajskem le 41 smučark, kar je najmanjše število nastopajočih po smuku v Aareju leta 2002 (38 tekmovalk).

Ga-Pa: Smukaški nastop Corrine Suter
Ga-Pa: Smukaška nastopa Ilke Štuhec in Maruše Ferk Saioni