Hadalin je v prvi vožnji s štartno številko 16 za vodilnim Avstrijcem Marcom Schwarzem, ki je odprl slalom pod žarometi na progi Planai, zaostal dobri dve sekundi, tako da je v cilj prišel 15., nato pa še zdrsnil po lestvici in končal na 21. mestu. Hadalin tudi v finalu ni blestel, saj je v spodnjem delu napravil večjo napako in končal na repu finalistov s 3,64 sekunde zaostanka za zmagovalcem.

Štefan Hadalin med prvo vožnjo na progi Planai, ob kateri se je zbralo 50.000 gledalcev. Hadalin očitno ni v formi, saj je bil na zadnjem slalomu v Kitzbühelu le 55., v Schladmingu pa je bil na repu finalistov. Foto: EPA

Kristoffersenom pred Pinturaultom in Yulom

Najboljši trije v Schladmingu (od leve proti desni): Alexis Pinturault, Henrik Kristoffersen in Daniel Yule. Foto: Reuters

V boju za vrh je po prvi vožnji Schwarz vodil s 14 stotinkami sekunde naskoka pred Norvežanom Kristoffersenom in tretjim Francozom Alexisom Pinturaultem (+0,32). Kristoffersen je v finalu kljub večji napaki prevzel vodstvo pred Pinturaultem, tako da je 50.000 gledalcev ob progi Planai čakalo le še na Schwarza. A ta je hitro podlegel pritisku, saj je že v zgornjem delu napravil veliko napako in bil diskvalificiran. Tretje mesto je pripadlo Švicarju Danielu Yulu, na četrto pa se je s 30. prebil Francoz Clement Noel, ki je v prvi vožnji napravil napako, tako da se je komaj prebil v finale.

Četrta zmaga v Schladmingu, 21. v karieri

Hadalin smuča preveč odsekano

25-letni Kristoffersen je na klasiki v Schladmingu zmagal četrtič, s čimer se je izenačil z domačima matadorjema Benjaminom Raichom in Marcelom Hirscherjem. Kristoffersen se je sicer veselil 17. zmage v slalomu in 21. v karieri, tako da se je utrdil v vodstvu obeh seštevkov.

Kristoffersen: Po napaki nisem verjel, da bi mi lahko uspelo

"To je moje smučišče, doma sem deset minut stran. Jasno, da mi zmaga zato pomeni še več kot kje drugje, a moram priznati, da po napaki nisem verjel, da bi mi lahko uspelo. Po napaki nisem imel česa izgubiti, šel sem na vso moč, vožnja je bila tekoča in je zadostovala za zmago," je po tekmi dejal Kristoffersen.

Manekenka skozi cilj le v kopalkah

Kinsey Wolanski v kopalkah s plakatom
Kinsey Wolanski v kopalkah s plakatom "RIP Kobe". Foto: Reuters

Spektakel v Schladmingu je v finalu še dodatno popestrila mladenka, ki je ciljno črto ob nastopu šestega Italijana Alexa Vinatzerja prečkala le v kopalkah in s plakatom v spomin na tragično umrlega košarkarja Kobeja Bryanta. Po nekajminutni prekinitvi se je slalom nadaljeval.

Pozneje se je izkazalo, da gre za manekenko Kinsey Wolanski, ki je 1. junija lani vdrla na igrišče med finalom Lige prvakov, v katerem sta se v Madridu pomerila Liverpool in Tottenham.

Konec tedna tekmi v Garmischu

Karavana svetovnega pokala se seli v Garmisch-Partenkirchen, kjer bosta konec tedna smuk in veleslalom.

Ameriška alpska smučarka Mikaela Shiffrin, ki vodi v skupnem seštevku svetovnega pokala, bo izpustila tekme hitrih disciplin konec tedna v Sočiju. Namesto tega se bo spočila in trenirala.