Mikaela Shiffrin, ki je bila v Jasni najboljša tudi leta 2016, ko so smučarke tam zadnjič tekmovale v svetovnem pokalu, je znova spomnila na svoje najboljše čase. Foto: Reuters
Ana Bucik in Andreja Slokar med deset v Jasni

45. slalomsko zmago kariere (skupno pa 69.) je slavila Mikaela Shiffrin, ki je imela najboljši čas finala in je nadoknadila 27 stotink zaostanka za Petro Vlhovo. Slovakinja si je na domačem prizorišču seveda zelo želela zmagati, toda na drugi progi ni bila kos odlični Američanki in ji je zmanjkalo 34 stotink. Tretje mesto je osvojila Wendy Holdener, tako da je bil vrstni red na vrhu tak, kot smo ga bili vajeni na številnih slalomih v prejšnjih letih. Svetovna prvakinja Katharina Liensberger je prvič v tej sezoni na slalomu ostala brez zmagovalnega odra. Bila je četrta.

Uspela sem, predvsem v drugi vožnji, smučati z dosti visokim tempom. Z izjemo napake je bila res dobra vožnja. Lepo je priti v cilj in videti zeleno luč. Vesela sem, da mi je uspelo skupaj spraviti dve solidni vožnji in upam, da uspem nadaljevati v preostanku sezone v takem ritmu.

Ana Bucik

Slovenki v finalu krepko napredovali
Ana Bucik, ki je bila dopoldne 12., je kljub napaki v srednjem delu odlično opravila drugi nastop, ob prihodu v cilj je prevzela vodstvo, šele slalomski eliti pa ji jo je uspelo premagati. Šesto mesto je nadgradnja uspešnega nastopa v Cortini in očitno je Primorka ob koncu sezone ujela pravo formo in prišla med prvokategornice. Danes ji je šla na roko tudi postavitev. Spet je zelo dobro tekmovala Andreja Slokar. Ne toliko na prvi progi (21. čas), zato pa je v finalu (6. rezultat) pridobila 12 mest in se prvič v karieri (v svetovnem pokalu) prebila med deseterico. S tem je na dobri poti, da ujame nastop na finalu v Lenzerheideju, štartno številko ima že veliko boljšo, saj je danes prvič startala med prvih 30.

Nastopa Andreje Slokar in Ane Bucik v finalu

Prva vožnja je bila bolj zadržana, nisem smučala najbolje, bilo je zaspano in zadržano od štarta do cilja. Na treningu se malokrat zgodi takšna vožnja, kot je bila v prvi vožnji. Druga vožnja je bila malo boljša, a še vedno daleč od tega, kar znam. Zdaj imam še dve taki tekmi, na katerih lahko izboljšam to, kar sem danes naredila narobe, tako da se že veselim.

Andreja Slokar

Hrovatova brez finala
Šele drugič v zadnjih 20 sezonah sta bili na slalomu dve Slovenki med deseterico! Meta Hrovat je bila (po vseh odstopih v zadnjem obdobju) previdna (+3,57), kar je bilo na takšni progi, kjer je uspeh prinašal le brezkompromisen napad, premalo za finale. Prvi odstop smo na prvi progi videli šele pri številki 41! Slalom je bil namreč postavljen enostavno, teren tudi ni prav zahteven, je bila pa proga vsaj dopoldne trda.

Napet boj za mali globus
V boju za slalomski globus je še vse odprto, do konca so še tri tekme v tej disciplini. Vlhova (480 točk) je še vedno v najboljšem položaju, toda blizu sta Mikaela Shiffrin (435) in svetovna prvakinja Katharina Liensberger (410). V nedeljo bo v Jasni, kjer so najboljše smučarke sveta prvič po petih letih, še veleslalom. Prireditelji so spored obrnili zaradi vremena.