Jakov Fak je letošnje nastope v Oberhofu sklenil z 18. mestom. Foto: EPA

Šlo je za drugo tekmo s skupinskim štartom v letošnji sezoni in prvo po Hochfilznu 20. decembra lani. Tedaj je zmagal Nemec Arnd Peiffer pred Švedom Martinom Ponsiluomom in Norvežanom Tarjeijem Bøjem.

Tokrat je Norvežan vrnil udarec in prvi prečkal ciljno črto, čeprav je eno tarčo pustil nepokrito in je moral enkrat v kazenski krog. Za njim je z dobrimi tremi sekundami in pol zaostanka v cilj prispel Avstrijec Felix Leitner, tretji je bil Švicar Benjamin Weger. Oba sta pokrila vse tarče.

Zmagovalec iz Hochfilzna Peiffer je moral tokrat kar trikrat v kazenski krog in je na tekmi presenečenj zasedel zanj skromno 11. mesto (+37,3), Ponsiluoma je bil s kar petimi zgrešenimi tarčami šele 24. (+1:55,8).

Edini slovenski predstavnik na tekmi, Jakov Fak, je osvojil 18. mesto, za zmagovalcem je zaostal za dobro minuto (+1:01,3), na prvih treh streljanjih je zgrešil po eno tarčo.

V skupnem seštevku za svetovni pokal še vedno prevladujejo Norvežani, zasedajo prva štiri mesta. Vodi Johannes Thingnes Bø s 618 točkami, drugi je Sturla Holm Lægreid (564 točk), tretji Tarjei Bø (511 točk), četrti Johannes Dale (499 točk). Fak je deveti (384 točk).

Eckhoffova tokrat brez zmage
V Oberhofu je letos kraljevala Norvežanka Tiril Eckhoff, ki je do nedelje dobila prav vse tri preizkušnje, tokrat pa je tekmo s skupinskim štartom na 12,5 km končala na 8. mestu, potem ko je morala kar štirikrat v kazenski krog in je za zmagovalko, Francozinjo Julio Simon, zaostala za 32 sekund. Drugo mesto je osvojila Nemka Franziska Preuss. 26-letnica iz Wasserburg am Inna je zgrešila dva strela, enega manj od zmagovalke, tretja je bila Švedinja Hanna Öberg. Med najboljših pet sta se uvrstili še Norvežanka Ingrid Landmark Tandrevold, ki je z dvema nepokritima tarčama zaostala za 13 sekund, in Švedinja Mona Brorsson, ki je morala zgolj enkrat zaviti v kazenski krog, a je kljub vsemu za zmago zaostala za 14,9 sekunde.