Evi Urevc se ni uspelo prebiti v polfinale. Foto: EPA

Eva Urevc, ki je v kvalifikacijah imela sedmi čas, je v drugi četrtfinalni skupini zasedla tretje mesto, premagali sta jo najboljša v kvalifikacijah, svetovna in olimpijska prvakinja, Švedinja Jonna Sundling ter Norvežanka Mathilde Myhrvold. Za napredovanje po času pa je bila prepočasna.

50. K. MALI            SLO

Šimenc, v izločilne boje se je prebil kot zadnji (30.), je v četrtfinalu dobro začel, toda potem se je v drugem krogu zapletel s Fincem Vernerijem Poikonenom in padel. Poikonen je bil naknadno diskvalificiran, Šimenc pa je s 25. mestom dosegel izid sezone.

Brez izločilnih bojev so od Slovencev v kvalifikacijah ostali Anja Mandeljc na 44., Anita Klemenčič na 48. in Klara Mali na 50. mestu ter Vili Črv, ki je zasedel 32. mesto, finale je zgrešil za 32 stotink.

32. V. ČRV             SLO

Švedinja Jonna Sundling je dosegla drugo letošnjo in sedmo zmago v karieri, drugo mesto je še četrtič v sezoni osvojila njena rojakinja Maja Dahlqvist. Popolno švedsko zmagoslavje, četrto in peto mesto sta osvojili Emma Ribom in Linn Svahn, pa je preprečila Američanka Jessica Diggins.

V moški konkurenci je Johannes Hoesflot Klaebo zmagal 62. v karieri in 36. v sprintih, drugi je bil njegov rojak Havard Solas Taugboel, tretji pa Italijan Federico Pellegrino.