Žan Košir je nazadnje na odru za zmagovalce v svetovnem pokalu stal pred dvema letoma na Rogli, ko je osvojil 3. mesto. Zadnji dve zmagi v svetovnem pokalu pa je Tržičan slavil pred štirimi leti na Japonskem, ko je v Asahikavi dobil tako veleslalom kot slalom. Foto: EPA

34-letni Tržičan Košir je že na lanskih olimpijskih igrah v Pjongčangu osvojil medaljo, v veleslalomu je bil tretji. V Južni Koreji je deskarski veteran prišel do svoje pete zmage za svetovni pokal, prvič je bil najboljši leta 2013 v Bad Gasteinu, tri zmage pa je dosegel pozimi 2015.

Zmagovita vožnja Koširja v Pyeonchangu

Fotofiniš tokrat na strani Koširja
Temelje za zmago je trikratni dobitnik olimpijskih medalj v deskanju na snegu postavil že v kvalifikacijah z drugim najboljšim časom. V finalu je Košir za 56 stotink prehitel Avstrijca Mathiesa, v polfinalu pa je šele po fotofinišu, s katerim je lani izgubil olimpijski polfinale, ugnal Avstrijca Andreasa Prommeggerja. Slednji je kasneje osvojil tretje mesto, saj je bil hitrejši od Italijana Aarona Marcha. V osmini finala je izpadel svetovni podprvak Tim Mastnak, ki je izgubil ravno proti Marchu.

Pjongčang spet srečen kraj za deskarja Koširja

Ledecka zmago poiskala v deskanju
Med ženskami je bila najboljša Čehinja Ester Ledecka, ki je v četrtfinalu izločila najboljšo slovensko deskarko Glorio Kotnik, ki je v kvalifikacijah dosegla osmi čas, na koncu pa osvojila 6. mesto. Ledecka je bila v velikem finalu boljša od Nemke Seline Jörg. V malem finalu je Avstrijka Sabine Schöffmann premagala Nemko Carolin Langenhorst.

V Južni Koreji bo v nedeljo še ena veleslalomska tekma.