Thomas Morgenstern je z naskokom postal najboljši športnik Avstrije v letošnjem letu. Foto: EPA

Morgenstern si je priznanje zaslužil zaradi treh zlatih kolajn na svetovnem prvenstvu v Oslu in skupne zmage v svetovnem pokalu, Görglova pa zaradi dveh naslovov svetovne prvakinje v Garmisch Partenkirchnu.

Morgenstern, ki je športnik Avstrije po letu 2008 postal drugič, je v glasovanju zbral 947 točk in za več kot 500 točk premagal deskarja Benjamina Karla (429). Tretje mesto je zasedel njegov kolega iz reprezentance Gregor Schlierenzauer (378), prvi nezimski športnik pa je na četrtem mestu tenisač Jürgen Melzer, sicer lanski zmagovalec.
Pri dekletih je Görglova, ki je naslov osvojila prvič, zbrala 973 točk, tudi drugo in tretje mesto pa sta zasedli alpski smučarki, in sicer Marlies Schild (567) in Anna Fenninger (309).