Meta Hrovat se je po drugem času finala veselila prvih stopničk po lanskem 3. mestu na istem prizorišču. Foto: Reuters

Neverjetno. Zmago doživljam zelo čustveno. Po dveh težkih dneh sem bila že malo utrujena, zato malo slabši finalni nastop.

Marta Bassino

To so 23. slovenske stopničke na tekmah Zlate lisice, osme v Kranjski Gori. Na vrhu brez presenečenj: Italijanka Marta Bassino je na izredno težki in poledeneli podkorenski progi s četrto zmago sezone ponovila sobotni uspeh, drugo mesto je s 66 stotinkami zaostanka osvojila Švicarka Michelle Gisin, ki je v skupnem seštevku svetovnega pokala zaostanek za vodilno Petro Vlhovo (danes 10. mesto) zmanjšala na 60 točk.

Preobrat je čutila že v soboto
Meta Hrovat je bila včeraj (9. mesto) zaradi vsega, kar se ji je dogajalo v zadnjem obdobju, še zelo negotova, a je že začutila, da lahko dobro smuča. Tokrat se je sprostila in na domači strmini dokazala, da je s samostojno ekipo poleti dobro delala. V finalu je s četrtega položaja napadla na polno in kljub napaki na vrhu zadnje strmine odlično opravila svoje delo.

Shiffrinova izpustila priložnost za zmago
Prevzem vodstva seveda še ni jamčil stopničk, saj so bile na štartu še tri odlične smučarke. Gisinova je Slovenko prehitela le za sedem stotink, junakinja 57. Zlate lisice Marta Bassino je bila pričakovano znova vrhunska, Mikaela Shiffrin, najhitrejša na prvi progi, pa je nepričakovano zdrsnila na 6. mesto in omogočila veliko slavje v slovenski reprezentanci.

Ni lepšega, kot da se med najboljše vrneš na domačem hribu
"S tretjim mestom sem si zelo okrepila samozavesti. Zelo sem vesela, da mi je uspelo po vseh težavah, ki sem jih imela, in to ravno tukaj – na mojem terenu," je Meta Hrovat povedala za MMC, za TV SLO pa poudarila, da je na trenutke že v soboto naredila nekaj pravih zavojev: "Nisem imela visokih pričakovanj. Želela sem si le odsmučati spodobno. Včeraj sem v drugi vožnji že dobila občutek, ki sem ga iskala dolgo. Ko sem danes stopila zjutraj na smuči, sem čutila, da znam to izvesti tudi v večjem številu ponovitev." Zanimivo, da okolice (navijanja iz zvočnikov) ni slišala, kar je bilo pozitivno: "Kadar slišim okolico, je to slab znak."

Slokarjeva do rezultata kariere
Odlično je nastopila tudi Andreja Slokar in z 19. mestom osvojila svoje prve veleslalomske točke. Neja Dvornik, ki je imela ta konec tedna nekaj težav s hrbtom, je v finalu sicer nekaj izgubila, toda 21. mesto je zelo spodbudno. Točke je za 28. mesto osvojila še Ana Bucik. "Nisem pričakovala točk, presenečena sem in presrečna. Predvsem sem zadovoljna s pristopom v 2. teku, napadala sem od štarta do cilja," je povedala Andreja Slokar, ki je imela najvišjo štartno številko med vsemi finalistkami.

Tina Robnik ni želela tvegati
Prav lahko bi imela Slovenija celo pet finalist, toda Tina Robnik se je odločila, da ne bo nastopila, potem ko je v soboto staknila lažjo poškodbo kolena: "Pregledala me je fizioterapevtka, čutim bolečino v sklepu. Šla sem na ogled in že ko sem se pognala s štarta, me je bolelo. Odločili smo se, da raje ne tvegamo, saj so pogoji težki in moraš biti res 100-odstotno pripravljen," je povedala za TV SLO. Tudi Ilka Štuhec, ki jo naslednji konec tedna čakajo tri tekme v hitrih disciplinah v Crans Montani, se je odpovedala drugemu kranjskogorskemu veleslalomu, ki ga je zaradi epidemije – sicer bolj od daleč – na prizorišču spremljalo le nekaj deset mimoidočih.