Zlati vitezi so na treh tekmah razigravanja za mesta nosilcev pokazali veliko vztrajnosti: na prvih dveh so slavili po preobratu, na tretji pa v podaljšku. Foto: Reuters

V neposrednem dvoboju je Philadelphia s 4:1 premagala Tampo Bay in osvojila miniturnir najboljše četverice klubov, ki je bila prosta v razširjeni končnici Stanleyjevega pokala. Za Philadelphio se je dvakrat med strelce, obakrat v prvem delu igre, vpisal Nicolas Aube-Kubel.

Bolj napeto je bilo na Zahodu, kjer je mesto 1. nosilca odločil podaljšek. Vegas je s 4:3 ugnal Colorado, odločilni gol za zmago Zlatih vitezov je v 65. minuti zadel Alex Tuch. Coloradov J. T. Compher je minuto in dve sekundi pred koncem izsilil podaljšek, a je Plaz na koncu ostala praznih rok.

Vegas – Chicago in Philadelphia – Montreal
Tako Flyersi kot Golden Knightsi že vedo za svojega tekmeca v konferenčnem četrtfinalu: Philadelphia bo zaigrala proti Montrealu, ki je izločil Pittsburgh; Vegas bo prekrižal palice s Chicagom, ki je bil usoden za Edmonton.