Una serie di curiosita' che ci illustrano alcuni momenti di particolare interesse del passato dell'Istria o ci presentano i personaggi più noti del territorio.
Zanimivi dogodki iz zgodovine Istre in najpomembnejše osebnosti ki so delovale in živele v preteklosti slovenskega primorja.
Tuttoggi Scuola e' la trasmissione che presenta il mondo scolastico in Tv. In primo piano gli Istituti della Comunita' nazionale italiana di Slovenia e croazia, ma non solo. Ogni settimana, il martedi', si rinnova l'appuntamento con un nuovo argomento: dall'attivita' didattica a quella formativa. Con cadenza mensile, all'interno di Tg Scuola Ragazzi, di volta in volta, una scuola presenta il proprio Telegiornale.
Tuttoggi Scuola je TV serija, ki obravnava šolsko problematiko in razkriva življenje za šolskimi klopmi. Poudarek daje predvsem inštitucijam Italijanske narodne skupnosti, tako v Sloveniji kot na Hrvaškem. V posamezni oddaji so predstavljene različne tematike, od didaktičnih do izobraževalnih. Vsak konec meseca se oddaja prelevi v TG Scuola Ragazzi, kjer nastopajo učenci posamezne šole, ki se predstavijo s svojim televizijskim dnevnikom.
Per la designer Natja Jankovič il legno rappresenta un'infinita nuova sfida.
Alenka Nose, la maestra del restauro di vecchi oggetti, ama il legno, rispetta l'ambiente e il patrimonio culturale.
La creatrice di ceramiche Brigita Gantar vive e crea lontano dal trambusto della città; il suo studio artistico è circondato dalla natura.
Il designer di metalli Robert Jurak predilige creare con il ferro che combina con legno, argilla e altri materiali.
Visiteremo un casale di 350 anni dove il tempo sembra essersi fermato.
Natja Jankovič je oblikovalka, ki uporablja les, kot neskončen nov izziv.
Alenka Nose je mojstrica obnavljanja starih predmetov, ki ljubi les, spoštuje okolje in kulturno dediščino.
Oblikovalka keramike Brigita Gantar živi in ustvarja daleč proč od mestnega vrveža; njen atelje obdaja narava.
Oblikovalec kovin Robert Jurak najpogosteje ustvarja iz železa, ki ga kombinira z lesom, glino in drugimi materiali.
Nad Kamnikom stoji več kot 350 let stara hiša, kjer se zdi, da je čas obstal.
Il programma affronta in modo leggero e divertente i difficili e delicati temi della salvaguardia dell'ambiente. Nei servizi e nelle rubriche trovano posto le soluzioni legate alla scienza e alle ecotecnologie. Lo scopo è di incuriosire e far riflettere gli spettatori.
Oddaja se osredotoča na lahek in zabaven način na težko in zapleteno tematiko varstva okolja. V prispevkih in rubrikah najdemo rešitve, ki jih ponujajo znanost in biotehnologije. Cilj je pritegniti pozornost gledalca in ga pripraviti da o tem razmišlja.
Trasmissione che si occupa di cultura, tradizioni, storia, ed eventi legati all'Istria e al territorio che la circonda. In ogni puntata vengono proposti diversi reportage che raccontano storie legate al territorio attraverso le testimonianze dei protagonisti.
Magazinska oddaja o dogodkih in zanimivostih mest na območju Istre in njenih sosednjih pokrajin. Novinarji pripravljajo reportaže o različnih prireditvah, krajih zgodovinskega in arhitekturnega pomena z njihovimi arheološkimi odkritji ter prispevke o znanih osebnostih na področju umetnosti, zgodovine in znanosti.
Regionalni TV program Koper – Capodistria že vrsto let namenja posebno oddajo športnemu dogajanju med zamejci v Italiji. Predhodnica današnje oddaje Športel je bil »Šesti krog« v sezoni 1990/91. Oddaja se je jeseni 1991 preimenovala v Športel, od tedaj je njen redaktor in voditelj Igor Malalan. Športel prihaja v domove zamejcev in tudi številnih gledalcev Slovenije vsak ponedeljek zvečer ob 18.00. V 30 minutah se zvrstijo prispevki s športnih tekmovanj ter pogovori v studiu. V vseh teh letih se je v oddaji zvrstilo veliko število sodelavcev, stalnica pa ostaja Igor Malalan, ki je oddaji dal svoj pečat z uvedbo nekaterih novih rubrik in vodenjem, ki odstopa od običajnih tovrstnih oddaj. Športel pomeni okence v pogovornem jeziku zamejcev in je v skladu z namenom oddaje – odpiranje okna v svet zamejskega športa. Oddajo ureja in vodi Igor Malalan.
Primorska kronika je informativna oddaja, ki ji dajejo značaj aktualnost, verodostojnost in regionalnost. Poročamo o vsem, kar se dogaja na Primorskem, segamo od Pirana pa vse do Bovca. Razvejana dopisniška mreža omogoča, da čutimo utrip krajev, tudi najmanjših. Prav zato lahko življenje v njih slikamo tako prepričljivo in doživeto. Odzivamo se na dnevne dogodke, hkrati pa ves čas razkrivamo in opozarjamo na družbene nepravilnosti. V naši oddaji z veseljem postrežemo tudi z dobrimi novicami, ki lepšajo naš vsakdan in naredijo našo/vašo oddajo skupaj z drugimi vestmi resnično vredno ogleda.
Camille e Roger, marito e moglie da qualche tempo, tuttavia ciascuno conduce il proprio podere. Canmille è enologa. Ha ereditato la tenuta di famiglia si è dedicata alla coltivazione biodinamica dei vigneti. Roger è allevatore e frutticoltore, che si è avviato alla coltivazione dei mandorli. Hanno deciso di mantenere ciascuno la propria attività, poiché Camille non può fare a meno della forte passione per i vini e Roger adora le sue mucche.
Camille in Roger, sta mož in žena že nekaj mesecev. Vendar ima vsak svojo kmetijo. Camille je enologinja, podedovala je družinsko posestvo in se posvetila biodinamičnemu vinogradništvu. Roger je živinorejec in sadjar, ravno bo posadil nova drevesa mandljev. Odločila sta se , da bosta ohranila vsak svojo kmetijo, Camille se ne more odpovedati strasti do vina, Roger je zaljubljen v živinorejo.
Trent'anni fa veniva varata la Legge regionale del veneto n.15 del 1994, meglio conosciuta come »Legge Beggiato« dal nome del suo ideatore. A Torre venerdì la celebrazione per ricordare l'importanza e la portata di una normativa che ha consolidato le relazioni del Veneto con la Comunità italiana, la Regione istriana e le istituzioni culturali di quest'area approfondendo gli antichi legami dell'Istria con la Serenissima. Ne parleremo a Meridiani nella puntata in programma lunedi 9 dicembre alle 21 e 15, con i principali protagonisti del percorso di questa legge, esponenti della Regione Veneto, della Regione istriana, dell'Unione Italiana e delle altre istiuzioni coinvolte, per tracciare un bilancio di questi sei lustri di attività e di interventi tesi a valorizzare il patrimonio culturale veneto in Istria e Dalmazia
Tedensko informativna oddaja o aktualnih temah z gosti v studiju
Oddaja »Rojaki« je most med domovino in Slovenci, ki živijo zunaj njenih meja. Pesem, literatura, folklora in številne druge oblike izražanja ohranjajo živo slovensko besedo in tradicijo. Slovenstvo živi naprej tudi po zaslugi novih gospodarskih povezovanj, raziskovalnih in turističnih pobud ter izjemnih posameznikov, ki bogatijo naš skupen prostor. Vse to so Rojaki, spoznajte jih skupaj z nami.
Najprej vam bomo pokazali, kako so nekoč na Krasu z volovsko vprego vozili čebele s paše nazaj na domač travnik. V zamejskih Cerovljah bomo obiskali kmetijo Antonič, kjer so pred zimo strigli ovce. Šli bomo tudi v Oslavje, kjer je mlad slovenski vinogradnik in vinar prejel prestižno nagrado za svojo klet. V Čadrgu se bomo ustavili na kmetiji Pri Kumru, kjer je v delo vpeta vsa družina. Živahno je tudi v trsnici Vrhpolje na Vipavskem, kjer pripravljajo trsne cepljenke za prodajo. Izvedeli boste, kateri so zdravi učinki kisanega zelja in repe ter kako se suši cele kakije. Pa še na Plavje pri Kopru bomo šli, kjer bo iz nekdanje zapuščene karavle jugoslovanske armade nastal nov in sodoben center odličnosti oljčnega olja in vinogradništva na Primorskem.
Regionalni TV program Koper – Capodistria že vrsto let namenja posebno oddajo športnemu dogajanju med zamejci v Italiji. Predhodnica današnje oddaje Športel je bil »Šesti krog« v sezoni 1990/91. Oddaja se je jeseni 1991 preimenovala v Športel, od tedaj je njen redaktor in voditelj Igor Malalan. Športel prihaja v domove zamejcev in tudi številnih gledalcev Slovenije vsak ponedeljek zvečer ob 18.00. V 30 minutah se zvrstijo prispevki s športnih tekmovanj ter pogovori v studiu. V vseh teh letih se je v oddaji zvrstilo veliko število sodelavcev, stalnica pa ostaja Igor Malalan, ki je oddaji dal svoj pečat z uvedbo nekaterih novih rubrik in vodenjem, ki odstopa od običajnih tovrstnih oddaj. Športel pomeni okence v pogovornem jeziku zamejcev in je v skladu z namenom oddaje – odpiranje okna v svet zamejskega športa. Oddajo ureja in vodi Igor Malalan.
Dnevnik Slovencev v Italiji je informativna oddaja, v kateri novinarji poročajo predvsem o dnevnih dogodkih med Slovenci v Italiji. Je pomembno ogledalo njihovega vsakdana, v njem opozarjajo na težave s katerimi se soočajo, predstavljajo pa tudi pestro kulturno, športno in družbeno življenje slovenske narodne skupnosti. V oddajo so vključene tudi novice iz matične domovine.