Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Nekateri politiki in stranke v jesen stopajo z nizko javnomnenjsko podporo, skrb jim povzročata še visoko uvrščena na lestvicah priljubljenosti Vladimir Prebilič in Anže Logar, ki se po naslednjih volitvah vidita v vladi. Za katere obljubljene reforme je dobro leto in pol pred volitvami še čas in za katere prepozno? Bo koalicija potegnila kratko tudi pri napovedanih davčnih spremembah?
Kaj je šlo narobe, da so se razmere med romsko manjšino in večinskim prebivalstvom na jugovzhodu tako zaostrile? Zaradi neučinkovitosti institucij pri odzivu na vlome, rope, nasilje in črne gradnje so župani in prebivalci čedalje bolj jezni. Kam so šli vsi milijoni, ki jih država deli na vse konce za večjo vključenost, zaposlenost in šolanje Romov?
Kako se zapleta in kako se bo razpletla afera Litijska? Koliko časa bomo še plačevali najemnino za skladiščenje računalnikov, ki jih je naročila ministrica Stojmenova Duh? Kdaj bodo poplavljenci dočakali izpolnitev obljub in mladi stanovanja? Pregled in komentarji najodmevnejših tem iz oddaje Tarča v iztekajoči se sezoni.
Dobra dva tedna pred evropskimi volitvami je premier na slovesnosti ob obletnici novomeške bolnišnice napovedal razmejitev javnega in zasebnega zdravstva, torej prepoved tako imenovanih zdravniških dvoživk. Ukrepi pomenijo revolucijo, je dodal ob drugi obletnici vlade. Kako uresničljive so predvolilne besede in kaj je prineslo preoblikovanje dopolnilnega zavarovanja v obvezni prispevek?
Zmagovalci so znani. Vladajoče stranke se z »manjšo smolo« v drugi polčas mandata podajajo s polnim nahrbtnikom referendumskih zavez, napovedjo paketa davčnih sprememb in z iskanjem milijarde evrov za gradnjo javnih stanovanj. Kaj o uresničevanju obljub in sporočilu volitev pravijo v vodstvih parlamentarnih strank?
Je prodaja tako rekoč še zadnjih slovenskih živilskih podjetij v tuje roke ogrožanje suverenosti in varnosti države? Po Mercatorju, Perutnini Ptuj, Drogi Kolinski, Pivovarni Laško Union, Ljubljanskih mlekarnah, Žitu, Fructalu in blagovnih znamkah Argeta, 1001 cvet, Barcaffe, Cockta, Zlato polje, Gorenjka, Alpsko mleko, Lučka, Zala, Sola so v lasti tujih podjetij – hrvaških – pristale še Panvita in Celjske mesnine. Kakšno vlogo je pri tem imela politika in ali je prišlo v ozadju prevzemov tudi do oškodovanja javnih sredstev?
V Tarči dobre tri tedne pred evropskimi volitvami o ozadjih sestavljanja list, bolj ali manj »zeleni« barvi strank, timskih in netimskih igralcih, ponižanju, žaljenju, pometanju pod preprogo in sesuvanju protikandidatov. Kako boleče bodo lahko volitve za stranke na polovici mandata vlade?
Tarča še naprej raziskuje dogovarjanje domačega gradbenega omrežja za posle pri milijardnih naložbah na železnicah in drugje. Namesto zamenjave diskete iz Zidarjeve ere se zdaj tik pred oddajo konkurenčne ponudbe domnevno sesuje informacijski sistem. Kaj imajo politika in visoki uradniki od zagotavljanja poslov vedno istim izbrancem? Kje končajo visoke provizije od sto in več milijonov evrov vrednih naložb?
Ni ovir za več sto milijonov evrov vredne obnove železniških postaj za nekaj sto potnikov na dan. Podražitev za sto milijonov nikogar ne gane; za vrednost ene železniške postaje bi na primer lahko zgradili 1000 neprofitnih stanovanj. Kako si domača gradbena hobotnica v ozadju deli posle, kdo pri tem sodeluje in kje je tukaj politika?
Vračamo se na kraj, kjer smo bili mesec dni po poplavah. Obljube o nadomestnih gradnjah v kratkem času se niso uresničile. S terena s pristojnimi in ljudmi iz prizadetih krajev; mnogi med njimi še niso dočakali uradne odločitve, ali bodo njihove hiše zaradi ogroženosti območja porušili.
Kampanja pred evropskimi volitvami že poteka, v koalicijskih strankah pa še iščejo najprivlačnejše kandidate in nosilce list. SDS je dva meseca pred volitvami izkoristil zaplet z azilnimi domovi in negotovost tamkajšnjih prebivalcev. Te dni pa je dodal še poziv k odstopu evropske komisarke zaradi domnevnega vmešavanja v odločanje slovenskega ustavnega sodišča.
V Tarči o slovenskih športnikih, ki so del svetovne elite. O Luki Dončiću, Anžetu Kopitarju, Tadeju Pogačarju, Primožu Rogliču, Janu Oblaku, Janji Garnbret. Pa o športnih legendah, ki se poslavljata – Petru Prevcu in Goranu Dragiću. Pred kakšnimi življenjskimi izzivi se po koncu kariere znajdejo tisti, ki so bili nekdaj v vrhu ali blizu vrha? Kje so danes, kaj počnejo?
Premier z odvetnikom nad KPK zaradi postopkov, ki bi lahko – tako kot pred slabimi 10 leti, ko je zaradi poročila KPK-ja razpadla vlada Janeza Janše – povzročili resen politični pretres. Gre za politični boj omrežij proti predsedniku vlade, kot trdi odvetnik premierja, ali pa za pritiske politike na uradne organe in zavlačevanje postopkov? "Tistemu, ki trdi, da ni dobil nobenega klica ali pa da ni prejel nobenega pritiska, plačam večerjo." S temi besedami pa je eden od državnih svetnikov opisal dogajanje pred odločanjem o ustanovitvi komisije za preiskovanje poslov družbe Gen-i.
Ne jamram, iščem rešitve! Se še spomnite napisa, s katerim se je vlada pred leti poskušala izviti iz afere z dodatki za stalno pripravljenost in popraviti načeto javnomnenjsko podobo? Zdaj se je predsednik vlade, da bi preprečil razkrajanje stranke in padanje podpore, lotil temeljitega kadrovskega čiščenja in novih komunikacijskih prijemov. Kaj o strankarskih pretresih – tudi v strankah SD in SDS – pravijo nekdanji predsedniki strank in politiki, ki so se jim "zgodile" stranke?
V Tarči s politiki: bo po naših razkritjih popoldanskega dela direktorjev v zdravstvu prišlo do zamenjave vodstev bolnišnic? Posebej za Tarčo je o najdaljši zdravniški stavki spregovoril nekdanji dolgoletni predsednik Fidesa Konrad Kuštrin, ki se je pred letom umaknil iz javnosti. S predstavniki politike pa še o domnevni zlorabi uradnih ustanov. Je FURS v Državni zbor pošiljal preveč zaupnih podatkov, ki bi jih lahko uporabili za politične namene?
V Tarči o etiki, morali in Hipokratu ter o prelomljenih obljubah politike. Kdo bo odgovarjal za prestavljene preglede, zamujene diagnoze in poslabšanje zdravja državljanov? Kdo je dopustil, da je po epidemiji covida, zaradi katere so se drastično podaljšale čakalne vrste, zdravstvo doletela še dolgotrajna stavka? Kako se lahko iz brezizhodnega položaja reši Fides in kaj bosta naredila ministrica in vlada?
Kako je tudi vojna na Bližnjem vzhodu razdelila slovensko politiko? Levica zahteva ukrepe proti Izraelu in obsodbo genocida, največja opozicijska stranka pa ustavitev financiranja Palestincev. Kakšna je vloga Slovenije v Varnostnem svetu pri iskanju miru in preprečitvi morebitnega kopenskega napada na Rafo, kamor se je umaknilo milijon in pol Palestincev?
Državo že več tednov pretresa afera sodna stavba, zaradi katere je javnomnenjska podpora Socialnim demokratom pred evropskimi volitvami strmoglavila. Kako uspešna bo napovedana prenova stranke? Kdaj se bo razpletla saga o odstopanju pravosodne ministrice? V Levici pa so v zagati zaradi izključevanja enega od najprepoznavnejših obrazov iz stranke.
Ministrica za pravosodje napoveduje vojno proti korupciji, tudi v lastni stranki. Zavrača pozive k odstopu in pravi, da je zdaj za SD zgodovinska priložnost, da se očisti spornih praks in pokaže, da so te nesprejemljive. Kdo vse naj bi prikrival stvari in zavajal pri nakupu stavbe na Litijski cesti v Ljubljani? Kakšne bodo politične posledice in prihodnja razmerja v koaliciji?
V Tarči s politiki o dveh napovedanih interpelacijah zoper ministrico za digitalno preobrazbo in ministrico za pravosodje ter o zaostrenih odnosih v koaliciji. Bo do interpelacij sploh prišlo? Ministrica za digitalno preobrazbo se s pojasnili o nerazdeljenih računalnikih čedalje bolj zapleta, odhoda pravosodne ministrice pa si bolj kot v Svobodi želijo v SD-ju.
Neveljaven email naslov