Erik Čikoš (levo), je leta 2014 s Slovanom iz Bratislave nastopil tudi v ligi Evropa. Foto: EPA

Petkova tekma prve madžarske lige med Debrecenom in ekipo MTK Budapest se je začela s precejšnjo zamudo. Obrambni igralec domače ekipe, Slovak Erik Čikoš, se je namreč kar sedem minut trudil odstraniti svoj poročni prstan.

Kakršen koli nakit, vključno s prstani, verižicami in uhani, je namreč po Fifinih pravilih na nogometnih zelenicah prepovedan in mora biti obvezno odstranjen pred prvim sodnikovim piskom.

Čakali niso le sodnik, nogometaši obeh ekip in navijači na stadionu, temveč tudi gledalci pred televizijskimi zasloni, ki so namesto tekme gledali, kako se 30-letni Čikoš s pomočjo klubskega osebja bori z zataknjenim poročnim prstanom.

Trud je bil zaman. Po sedmih minutah, ko so se s tribun že slišali žvižgi navijačev, je sodnik namreč izgubil potrpljenje in tekma se je začela brez Čikoša. Slovak, ki ga je zamenjal Ukrajinec Erik Kusnyír, v igro ni vstopil niti kasneje, tekma pa se je končala z rezultatom 3:3.