Ekipa paraodbojkaric sedi v krogu na rdeči podlagi. V sredini kroga je zlat pokal. Foto: ZŠIS-SPK

Naše odbojkarice bodo na igrah prvič po letu 2012, sicer pa bodo nastopile četrtič. Dosedaj so zasedle 4. mesto v Atenah in Pekingu, 6. mesto pa so zasedle v Londonu. Vozovnico za Pariz so si že zagotovili debitantka na igrah Živa Lavrinc (paralokostrelstvo), Dejan Fabčič (paralokostrelstvo, na igrah bo nastopil četrtič), in Franček Gorazd Tiršek (parastrelstvo, pred njim so četrte igre, lovil bo peto paralimpijsko kolajno).

Živa Lavinc je bila sploh prva v slovenski odpravi, ki je uspela priti do paralimpijske vozovnice, sledil ji je Dejan Fabčič, oba sta v tem hipu na evropskem prvenstvu v Rimu. Prav na lanskem evropskem prvenstvu in naslovu evropskega prvaka si je paralimpijsko kvoto priboril še parastrelec Franček Gorazd Tiršek.

Še nekaj kandidatov

Kandidati za nastop na paralimpijskih igrah so Henrik Plank (paraatletika – met diska), Robi Kogovšek (paraatletika – tek na 400 m), Anej Doplihar (parakolesarstvo) in Ljubiša Gajić (namizni tenis) ter Nataša Bartol (boccia).