S prvima goloma v letošnji končnici je Šved Nylander obdržal Toronto pri življenju in poskrbel za sedmo tekmo v Bostonu. Foto: Reuters

Mož odločitve na šesti tekmi v seriji Bruins – Maple Leafs je bil William Nylander, ki je dosegel oba gola Toronta. Prvega v zadnji minuti druge tretjine, drugega pa 2:13 minute pred koncem zadnje.

Morgan Geekie je desetinko pred iztekom rednega dela za Boston le še kozmetično popravil izid in preprečil prvi "shutout" v končnici Josephu Wollu, ki je sicer ustavil 22 od 23 strelov gostov.

"V mojih očeh smo pravzaprav že odigrali dve sedmi tekmi. Ob obeh nam je grozil izpad. Večkrat smo že šli čez to, da vsaka poteza šteje. Prvič v tej seriji pa gremo v Boston z mislijo, da bo naslednja tekma odločilna tudi zanje," je po dvoboju nekaj pritiska na tekmeca izvedel trener Toronta Sheldon Keefe.

Na koncu zmagovalca znova čaka Florida

Toronto je v zadnjih sedmih letih štirikrat izpadel v 1. krogu končnice po sedmi tekmi: 2022 proti Tampi, 2021 proti Montrealu in v letih 2019 ter 2018 proti Bostonu. V kovidnem letu 2020 so proti Columbusu izgubili peto tekmo serije na tri zmage. Foto: Reuters

Boston je v obračunu večnih tekmecev vodil že s 3:1 v zmagah, zdaj bo še drugo sezono zapovrstjo trepetal pred sedmo tekmo. Lani so Kosmatinci postavili nov rekord po številu zmag in osvojenih točk v rednem delu, nakar so v 1. krogu končnice proti Floridi zapravili veliko vodstvo in izpadli po sedmi tekmi.

"Če bi nam kdo pred to serijo dejal, da bomo igrali sedmo tekmo pred domačimi navijači proti Torontu, bi to vzeli vsak dan. Zato ni pomemben način, na katerega smo tu pristali. Tukaj smo in moramo se prikazati na ledu," je po tekmi dejal kapetan Bostona Brad Marchand.

Na drugi strani se bo zdajšnja zasedba Toronta skušala oddolžiti Bostonu za njihova travmatična poraza na sedmih tekmah. Leta 2019 in 2018 so Bruinsi dobili sedmo tekmo proti ekipi Maple Leafs.

Zmagovalec sedme tekme, ki se bo igrala v noči iz sobote na nedeljo, bo nato izzival Florido. Panterji so lani po zmagi nad Bostonom, zatem še prepričljivo izločili tudi Toronto.