Domink Kubalik je dosegel drugi zadetek za Češko. Foto: AP

Avstrija je ta teden najprej nadomestila pet golov zaostanka proti Kanadi ter prišla do podaljška, v četrtek pa nato z golom v zadnji sekundi šokirala še Finsko s 3:2.

Še enega presenečenja jim ni uspelo pripraviti. Češka je bila veliko boljša, Ondrej Kaše v prvi, Dominik Kubalik, Jakub Flek v drugi ter David Tomašek v zadnji tretjini pa so poskrbeli za visoko zmago. Češka zdaj z 12 točkami vodi v skupini A.

Wejse zagotovil tri točke Dancem
Na popoldanski tekmi skupine A so bili Britanci blizu prve točke. Povedli so z 1:0, nato pa še izenačili na 2:2 in 3:3. Odločilni gol je dosegel napadalec Bremerhavna Christian Wejse v 53. minuti ob prednosti igralca več.

Poljska ostaja na dnu skupine B
V Ostravi je Poljska pred številnimi navijači zdržala pol tekme, potem pa so Američani upravičili status favorita. Za zmago s 4:1 je v zadnji tretjini dvakrat zadel napadalec Montreala Cole Caufield.

Visoka zmaga Nemcev
Nemčija je napolnila mrežo Kazahstana (8:2) in dosegla tretjo zmago. John Peterka se je izkazal z golom in tremi podajami, Lukas Reichel pa z dvema goloma.