Šeško vknjižil 12. gol v letošnji Bundesligi

20-letni slovenski nogometni zvezdnik je v prvem polčasu poskrbel za prvi in nazadnje tudi edini gol Leipziga. Po podaji Davida Rauma na rob kazenskega prostora je natančno zadel z glavo. Šeško je dosegel že svoj 12. gol v sezoni Bundeslige.

Pri Leipzigu ne morejo biti zadovoljni z razpletom tekme. Izgubili so zmago in dve točki prav ob koncu, saj je za domače Andrej Kramarić izenačil v 90. minuti. Predtem so gostje od 72. minute igrali le z desetimi nogometaši, saj je Xavi Simons dobil drugi rumeni karton.

Poraz Bayerna v Stuttgartu
Derbi kroga je bil v Stuttgartu, kjer Bayern ni bil kos razpoloženim gostiteljem (3:1). Trener Bavarcev Thomas Tuchel je precej premešal začetno postavo med obema polfinalnima tekmama Lige prvakov proti madridskemu Realu.

Leonidas Stergiou je dosegel prvi gol za Stuttgart po pol ure igre, ko je z desne strani lobal Manuela Neuerja. Švicar se je po podaji Denisa Undava veselil prvega zadetka v Bundesligi.

Stuttgart je prvič po letu 2007 na domači zelenici ugnal Bayern in se lahko prebije še na drugo mesto. Ligo prvakov ima zagotovljeno, kar je izjemen uspeh, saj je lani igral v kvalifikacijah za Bundesligo proti Hamburgu. Foto: EPA

V 37. minuti je izenačil Harry Kane z bele točke, potem ko je Waldemar Anton v kazenskem prostoru v obraz zadel Serga Gnabryja. To je bil 36. gol v sezoni za kapetana angleške reprezentance. za ta podvig je potreboval le 32 krogov in s tem popravil 60 let star rekord Uweja Seelerja, ki je za toliko zadetkov potreboval 38 tekem.

V končnici sta zmago domačim zagotovila Wooyeong Jeong z glavo in Silas Katompa Mvumpa.

Leverkusen neporažen še na 48. zaporedni tekmi
Eintracht je bil nemočen proti Bayerju iz Leverkusna (1:5). Prvaki nadaljujejo serijo tekem brez poraza, v letošnji sezoni so jih nanizali že 48, pa čeprav je tekmo odigrali brez nekaterih nosilcev igre, v prvi vrsti izjemnega Floriana Wirtza.

Trener Xabi Alonso je tekmo, na kateri so se za njegovo ekipo med strelce vpisali Granit Xhaka, Patrik Schick, Jeremie Frimpong, Exequiel Palacios in Victor Boniface, zadnja dva sta zadela z bele točke, zaradi kazni spremljal s tribune.

Če ekipa iz Leverkusna ne bo izgubila na zadnjih dveh tekmah, bo postala prva brez poraza v zgodovini nemških prvenstev.