Dennis Schröder je bil motor preobrata Nemcev. Foto: EPA

Bosanci so v Kölnu ob glasni spodbudi navijačev iz diaspore vodili ves prvi polčas, največ za enajst, a so se Nemci do odmora približali zgolj na -5. Blestela sta Jusuf Nurkić s 17 in Džanan Musa s 14 točkami.

Ključna je bila tretja četrtina. V njej so Nemci pod taktirko Dennisa Schröderja takoj na začetku naredili delni izid 12:0 in ta del dobili z 28:11. Dvomestno prednost so držali vse do štirih minut pred koncem, ko so Bosanci še zadnjič zagrozili, se približali na minus šest, toda končnica je znova pripadla gostiteljem.

Igralec tekme je bil Schröder z 18 točkami in devetimi podajami. Enako število točk je dosegel Franz Wagner. Pri Bosni in Hercegovini je bil s 30 točkami najučinkovitejši Musa. Nurkić je vknjižil 21 točk.

"Res mi je žal. Kot da bi igrali v domači dvorani. Dali smo vse od sebe, zadnji atom moči. Imeli smo možnosti. Dokazali smo, da se lahko kosamo z vsemi. V nedeljo se bo treba v košarkarskem smislu stepsti s Slovenci, pa bomo videli, kaj bo," je povedal Musa.

Evan Fournier je bil junak Francije proti Litvi, dosegel je 27 točk. Foto: EPA

Francozi v zadnji četrtini do zmage
Največ zanimanja v tej skupini je pritegnil obračun Litve in Francije, dveh kandidatk za medalje, ki sta v prvem krogu doživeli poraz.

Litovci so vodili tri četrtine, Francozi so jih lovili in ulovili v zadnji (64:64). Francozi so s serijo 0:7 dve minuti pred koncem povedli za sedem točk (64:71). S trojko je Rokas Jokubaitis poskrbel za zanimivo končnico (67:71). Rudy Gobert je dobil skok v napadu in zadel (67:73). Jokubaitis je z novo trojko 13 sekund pred koncem litovskim navijačem vlil nekaj upanja (72:74), a Francozi niso dovolili preobrata.

Drugi krog v skupini B sta sklenili Slovenija in Madžarska. Branilci naslova so slavili s 103:88.

Grkom derbi proti Italijanom
Grčija je v skupini C ugnala Italijo s 85:81, potem ko je vodila večji del srečanja in z 71:57 pred zadnjo četrtino. A so se gostitelji na koncu približali na tri točke, vendar jim trojke za izenačenje ni uspelo zadeti.

Grški zvezdnik Giannis Antetokounmpo (Janis Andetokumbo) je bil s 25 točkami, 11 skoki ter po tremi podajami in blokadami prvi mož srečanja, na drugi strani je Achille Polonara dosegel 14 točk, 10 skokov in dve podaji.