Košarka
slice
Spursi po zaslugi Leonardovih 41 točk ugnali prvake
Spet uspešen večer Dragića, 22. januar 2017 ob 07:23 Košarkarji San Antonia so v vročem derbiju Lige NBA v gosteh po podaljšku premagali aktualnega prvaka Cleveland s 118:115. Junak je bil Kawhi Leonard , ki je z 41 točkami postavil rekord kariere.
59
Preobrat v Zagrebu - Union Olimpija boljša od Cibone
35
21. januar 2017 ob 23:01 Košarkarji Uniona Olimpije nadaljujejo zmagovalni niz v Ligi ABA - po Partizanu so premagali še Cibono (68:79). Tudi tokrat je pri zeleno-belih izstopal Brandon Jefferson , ki je dosegel 18 točk.
Golden Statu obračun ostrostrelcev
22
21. januar 2017 ob 07:36 Košarkarji Golden Stata so v derbiju Zahodne konference v gosteh brez večjih težav odpravili Houston s 125:108. Kar šest od osmih igralcev, ki so letos dosegli največ trojk, je stalo na parketu.
Real do zmage z delnim izidom 0:14 na začetku zadnje četrtine
4
20. januar 2017 ob 20:34 Košarkarji Real Madrida so v 18. krogu Evrolige dosegli četrto zmago zapored, z 59:74 so v gosteh premagali Žalgiris. Luka Dončić je zbral 6 točk, 5 skokov in 4 podaje.
Podiralec rekordov Westbrook izvisel v izboru za All Star
30
20. januar 2017 ob 10:57 Čeprav niza trojne dvojčke kot za šalo in je povprečno dvomesten pri točkah, skokih in podajah, košarkar Okla home Russell Westbrook ni uvrščen v začetno peterko za tekmo All Star.
Nepozaben večer Gorana Dragića Goran Dragić je v eni najboljših tekem sezone Lige NBA prinesel Miamiju levji delež k zmagi nad Dallasom z 99:95.
64
Crvena zvezda z izjemno končnico do zmage v Tel Avivu Košarkarji Crvene zvezde so dosegli že peto zaporedno zmago v Evroligi. V Tel Avivu so premagali Maccabi (67:71) in so vse bližje uvrstitvi v četrtfinale.
11
Durant dobil tudi drugi medsebojni obračun z Westbrookom Drugič po prestopu v Golden State sta si nasproti stala Kevin Durant in Russell Westbrook. Spet se je veselil Kevin Durant, ki je s 40 točkami postavil rekord sezone. Bojevniki so slavili s 121:100.
43
Krka v Kopru že na kolenih, a se je izvlekla Košarkarji Krke so v 15. krogu državnega prvenstva po podaljšku z 98:93 premagali Sixt Primorsko v gosteh in se zavihteli na vrh lestvice. Novomeščani so bili v Kopru že v izgubljenem položaju.
24
Dragić prvi strelec Miamija ob veliki zmagi nad Houstonom Goran Dragić se je v najbrž najodmevnejši zmagi košarkarjev Miamija v sezoni spogledoval s trojnim dvojčkom.
53
Banvit v zadnji četrtini razbil Domžalčane Košarkarji Heliosa so v 13. krogu Lige prvakov v skupini A doživeli še enajsti poraz. Banvit je bil boljši s 74:56, Domžalčani pa so v zadnji četrtini dosegli le štiri točke.
8
Bubnić in Barbarič zrežirala gladko zmago Olimpije Košarkarji Uniona Olimpije so v vnaprej odigrani tekmi 20. kroga Lige Nova KBM v dvorani Tivoli premagali LTH Castings z 90:70.
7
Golden State osramotil aktualne prvake Košarkarji Golden Stata so v noči s ponedeljka na torek v Oaklandu 'uničili' zdajšnje prvake Lige NBA Cleveland Cavalierse (126:91).
90
Dončić najprej po izpit za avto, nato pa po lovorike Do preteklega kroga je v Evroligi igralo pet Slovencev. Medtem ko je četverica v skromni formi, pa Luka Dončić igra vse bolje in potrjuje, da reprezentanca že letos dobiva novega nosilca igre.
43
Westbrook in Harden še naprej nizata trojne dvojčke Glavna kandidata za najkoristnejšega košarkarje sezone (MVP) v Ligi NBA tudi tokrat navijačev nista pustila ravnodušnih.
44

Citat za prebrat
link
Dragan Gajić
11
21. januar 2017 ob 19:00 Tudi kavčarji so pozitivni in negativni, je pa najbrž res, da se pri nas na žalost pogosteje zatekamo k negativizmu.
Več novic ...
Anketa: 16. januar 2017 ob 14:48

Bo Peter Prevc to sezono svetovnega pokala na kakšni tekmi uvrščen med prve tri?