Košarka
slice
Stephen Curry spet v formi - zadel je kar osem trojk
Denver zmagal petič zapored, 26. november 2014 ob 08:16 Košarkarji Golden Stata so na gostovanju pri Miamiju slavili s 114:97. Stephen Curry je dosegel 40 točk, trojke pa je metal 8/11.
9
Po sili razmer v Moskvo potuje tudi Dino Murić
26
25. november 2014 ob 16:00 Aleš Pipan je v ekipo pred gostovanjem v 7. krogu evr opskega pokala pri Himkiju uvrstil tudi kapetana Dina Murića, saj je le tako lahko Union Olimpija v moštvu zbrala deset igralcev.
Ena tekma kazni za Repešo
4
25. november 2014 ob 18:56 Vodstvo košarkarske Lige ABA je zaradi nešportnega vedenja z eno tekmo prepovedi vodenja kaznovalo trenerja Cedevite Jasmina Repešo.
Vodilni Toronto prekinil zmagovito serijo Phoenixa na gostovanjih
66
25. november 2014 ob 08:11 Toronto Raptors je z 12. zmago ob d veh porazih izenačil najboljši dosežek v Ligi NBA, ki ga ima tudi Memphis. Nazadnje je edino kanadsko moštvo v tekmovanju ugnalo Phoenix (104:100).
Blažič z 20 točkami junak v Zagrebu
23
24. november 2014 ob 23:21 Jaka Blažič je dosegel 20 točk in Crveni zvezdi zagotovil zmago nad Cedevito (87:88) v 9. krogu Lige ABA. Zadel je odločilna prosta meta pet sekund pred koncem.
Erazem Lorbek bo kmalu pripravljen za vrnitev na parket Erazem Lorbek, ki je zaradi težav s kolenom moral izpustiti svetovno prvenstvo v Španiji, potem pa je predčasno spor azumno prekinil pogodbo z Barcelono, bo kmalu končal rehabilitacijo.
32
Beno Udrih vse boljši pri vodilnem moštvu Lige NBA Beno Udrih se je uspešno prilagodil sistemu igre Memphisa in dobiva vse več priložnosti. Tudi pri zmagi Grizlijev nad LA Clippersi (107:91) je svojo minutažo odlično izkoristil.
98
Hornacek zadovoljen, da so Sunsi ujeli pravi ritem Phoenix Sunsi so dobro začeli sezono Lige NBA. Cilj S onc je jasen – uvrstitev v končnico. Na zadnji tekmi so varovanci Jeffa Hornaceka v gosteh premagali Indiano (83:106).
45
Oslabljeni Helios Sunsi nemočni v Grosupljem Na derbiju 7. kola Lige Telemach sta se še tretjič v zadnjih 11 dneh pomerili zasedbi Grosbasketa in Helios Sunsov, ki so oslabljeni izgubili s 75:60.
2
Olimpija nemočna v Podgorici, Krka doma ostala brez točk V 9. krogu Lige ABA sta prvič letos oba slovenska kluba ostala praznih rok. Krka je morala doma priznati premoč Mega Vizuri (72:80), Union Olimpija pa je klonila pred Budućnostjo (76:61).
43
V spopadu navijaških skupin ubit mlad Srb Galatasaray je v lepotici 6. kroga Evrolige po dveh podaljških premagal Crveno zvezdo. V neredih pred dvorano je umrl mlad navijač iz Zemuna.
59
Sonca še poglobila krizo Philadelphie Košarkarji Phoenixa so v gosteh s 122:96 prepričljivo premagali Philadelphio, ki je izgubila vseh 12 tekem letošnje sezone Lige NBA. Odločilna je bila druga četrtina, ki so jo Sonca dobila z 41:17.
42
Arroyo s tremi trojkami v drugem podaljšku pokopal Crveno zvezdo Košarkarji Galatasaraya so v izjemno napeti tekmi 6. kroga Evrolige premagali Crveno zvezdo po dveh podaljških s 110:103. Jaka Blažič je v 32 minutah dosegel sedem točk.
10
Dragić pred pogodbo kariere odprt tudi za ponudbe drugih klubov V preteklih dneh so se ameriški mediji razpisali o Goranu Dragiću. Tokrat ne zaradi iger, ampak zaradi možnosti, da poleti zapusti Phoenix, kar se je še pred enim mesecem zdelo malo verjetno.
57
Niz Chicaga se je ustavil v Sacramentu Odsotnost Derricka Rosa in Paua Gasola se je preveč poznala košarkarjem Chicaga, ki so v Sacramentu doživeli prvi gostujoči poraz sezone (103:88). D
30

Citat za prebrat
link
Zlatko Zahovič
142
25. november 2014 ob 09:46 Ve se, da je zanj Slovenija nekaj posebnega, a tudi Portugalska je njegova domovina. S fantom sva se pogovarjala, ve, da ga Katanec ne bo nikoli poklical v reprezentanco.
Več novic ...
Anketa: 23. november 2014 ob 16:21

Koliko točk bodo osvojili nogometaši Maribora v torek v Ligi prvakov na gostovanju pri Sportingu v Lizboni?