Veselje Gorenja na Kodeljevem po težko priborjeni zmagi. Foto: RK Gorenje Velenje

Slovan, ki je v prejšnjem krogu premagal Celjane, se je znova pokazal za trdega tekmeca in bil veliko večino tekme povsem enakovreden. Šele v 19. minuti je Gorenje prvič prišlo do nekoliko občutnejše prednosti treh golov (12:9). A so se domači vrnili, znižali na 12:13, ob koncu prvega polčasa so gostje zapravili sedemmetrovko, Matic Pipp pa je za Slovan zadel za 13:13, kar je bil izid polčasa.

V večjem delu drugega polčasa sta se ekipi izmenjavali v vodstvu za gol ali pa je bil izid izenačen. Nobeni ni uspel večji naskok, šele gostje so v 54. minuti po obrambi Emirja Teletovića in zadetku po protinapadu Matica Verdinka povedli s 25:23. Sledil je še en naskok za +2 (26:24), a je v zadnji minuti za nekaj drame še poskrbel Alexander Perić z zadnjim znižanjem na gol.

V odločilnih trenutkih je svoj deveti zadetek dosegel Tilen Sokolič (25:27), po ukradeni žogi in protinapadu pa je vse dvome o zmagovalcu odpravil Matic Verdinek.

Gorenju za naslov zadostuje že točka
Ekipa Trimo Trebnje je ekipo MRK Ljubljana premagala z 41:27 (Jan Jurečić je dosegel 13 zadetkov), tako da imajo zdaj Velenjčani 45 točk, Trimo Trebnje pa 44. V zadnjem krogu čez teden dni bo Gorenje gostilo Jeruzalem Ormož, Trimo Trebnje pa mora v goste k Riku Ribnici.

"Je malo pozitivne nervoze. Marsikdo še ni bil v takšnem položaju, sploh mlajši. Na zadnji tekmi moramo ostati mirni in seveda zmagati," je povedal član Gorenja, reprezentant Jernej Drobež.

Trener Gorenja Zoran Jovičić je pred zadnjim krogom vseeno previden: "Smo ekipa, ki mora vedno dati 120 odstotkov. In fantje to dajejo. Točka prednosti, to še nič ne pomeni."

Gorenje v drugi polovici sezona ne pozna poraza (en remi, 11 zmag).