30-letni ameriški branilec Brady Skjei je z izjemnim strelom od daleč odločil dvoboj v Raleighu. Foto: Reuters

V Raleighu v Severni Karolini je Brady Skjei izkoristil "power-play" in dobre tri minute pred koncem odločil tekmo. Zadeli so še Jevgenij Kuznjcov, Stefan Noesen in Sebastian Aho, vratar Frederik Andersen pa je zbral 22 obramb.

Rangersi, ki v seriji na štiri zmage vodijo s 3:1, so v tretji minuti zadnje tretjine izenačili na 3:3 (strelec je bil Alexis Lafreniere), toda za preobrat ni bilo moči.

V Denverju so gostje iz Teksasa uprizorili skoraj popolno predstavo. "Mislim, da kot trener še nikoli nisem videl popolne tekme, a to je bilo zelo blizu popolni igri v gosteh, takšni, kot si jo lahko le želiš," je dejal trener Dallasa Pete DeBoer po prepričljivi zmagi z 1:4 nad Coloradom. Junaki so bili vratar Jake Oettinger z 28 obrambami ter Logan Stankoven (do zdaj še ni zadel na tekmah končnice) in Tyler Seguin s po dvema goloma.

Mikko Rantanen je v drugi tretjini izenačil na 1:1, kar je bil edini zadetek Colorada.