Kevin Fiala je odigral prvo tekmo na tem prvenstvu in takoj navdušil. Napadalec Los Angelesa je dosegel edini gol za Švico, odlično pa je izvedel tudi kazenski strel v drugi seriji. Foto: EPA

Američani so imeli precej več strelov na vrata (43:25), a je blestel vratar Minnesote Samuel Hlavaj.

Miloš Kelemen je navdušil številne slovaške navijače. Foto: AP

V prvi tretjini sta zadela Miloš Kelemen in Libor Hudaček, po pol ure igre pa so imeli Slovaki že visoko prednost, saj sta bila natančna še Simon Nemec in Patrik Koch.

V zadnji tretjini so Američani močno pritisnili. Napadalca Ottawe Shane Pinto in Brady Tkachuk sta znižala na 3:4, nastop pa je zvezdnik New Jerseyja Luke Hughes izenačil na 4:4 v 57. minuti.

V podaljšku je napadalec Arizone Kelemen odločil v 64. minuti in Slovaški zagotovil drugo točko.

Gladka zmaga Švedske
Švedska je odpravila Nemčijo s 6:1. Švedi so že sredi tekme povedli s 5:0, nato pa sta bila dosežena le še dva gola, po eden na vsaki strani. Pri Švedih, ki so edini s popolnim izkupičkom v skupini, se je šesterica vpisala med strelce zadetkov.

Fiala švicarski junak
Najdlje so čakali na razplet v Pragi, kjer pa gostiteljem ni uspelo zmagati. Švicarji so v prvi tretjini povedli, zadel je Kevin Fiala. V 36. minuti je izenačil Matej Stransky. Oba strelca sta bila nato uspešna tudi v kazenskih strelih, ko je v tretji seriji gol za odločitev o zmagovalcu dosegel še Philipp Kurashev.

Finska ni imela težjega dela z Norveško (4:1). 20-letni Oliver Kapanen je dosegel dva gola, dva gola je zabil tudi Arttu Hyry.